Slunce ve Štíru

17. ledna 2017 v 15:40 | Nina |  Astrologie
Slunce ve Štíru (24.10. - 22.11.)
  • Vládnoucí planeta: Mars (Pluto)
  • Znamení: ženské
  • Živel: voda
  • Povaha: melancholická
  • Klíčová slova: Objevuji a dobývám.
  • Základní vlastnosti: dobyvačnost, novátorství, bojovnost až po pomstychtivost, bezohlednost a intriky.
  • Povahové vlastnosti: vášnivost, náruživost, žárlivost, magičnost, posedlost, sklony k hlubokým depresím.
  • Části těla jež ovládá a na něž trpí: pohlavní orgány, celá pánevní oblast, žlučník, červené krvinky, hemeroidy.
  • Typická povolání: všechna povolání, ve kterých jde o pronikání do neznáma, zkoumání tajemna a o mlčenlivosti, tedy výzkumníci, pátrači, detektivové, speleologové, špioni, psychoanalytici, rentgenologové, ale i záhadologové a okultisté. Dále veškeré léčení a léčitelství a společností opovrhovaná povolání, jako je odstraňování odpadu. Úkoly v souvislosti se smrtí: průvodci umírajících, podnikatelé v pohřebnictví, osoby pověřené provedením závěti, správci konkurzní podstaty.
Nejtajemnější ze všech znamení je bezesporu Štír. Jeho zrozenci jsou občas v literatuře popisováni tak drasticky, až se jich někteří lidé bojí. Štír je znamení chtíče, touhy, sexu a smrti. Skutečnost je daleko prozaičtější. Štíři nejsou všeho schopné nestvůry, jež uhranou koho se jim zamane a doženou jej až na pokraj zoufalství. Bývají sice daleko více senzitivní než normální smrtelníci, ale rozhodně nejsou všichni podlí. Jejich největší nevýhodou jsou silné emoce, které nedávají nijak zvlášť najevo. Cloumá s nimi nejvíc závist a žárlivost, což jsou vlastnosti podobné. Když děláte Štírům horoskop, nikdy se jejich citů nijak nedotýkejte. Umí ze všech znamení nejlépe lhát a o svém nitru neradi hovoří.
Každý zrozenec tohoto znamení je takový tlakový hrnec. Žije neustále pod nějakým přetlakem. Tento věčný neklid přináší své ovoce. Štíři jsou nejtalentovanějšími umělci, vynikajícími lékaři a vědci a nejschopnějšími manažery. Dovedou skvěle manipulovat s lidmi. Nebojí se žádného úkolu a nic pro ně není nedosažitelné. Proto se tak často dostávají až na samý vrchol všech oborů lidského konání. Bohužel také až na samé dno. Mezi Štíry bývá nejvíc sebevražd. Je to znamení extrémů. Nikdo jiný tolik neriskuje, nikdo nedokáže takovým tempem a nepřetržitě pracovat a nikdo neumí tak dobře spřádat jemné nitky intrik. Štíři jsou romanticky založení, milují vášnivě a bez lásky si ani nedovedou život představit. Přesto zůstávají často svobodní nebo rozvedení. Je to pochopitelné, takovému životnímu tempu může jen málokdo stačit. Ovšem pokud vstoupí do svazku manželského, je to téměř vždy z čisté lásky. Oddělují totiž přísně světské věci od duchovních. Proto dovedou nejen dobře hospodařit s penězi, ale orientují se i v parapsychologii nebo náboženstvích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama