Slunce v Kozorohu

17. ledna 2017 v 15:41 | Nina |  Astrologie
Slunce v Kozorohu (22.12.-20.1.)
  • Vládnoucí planeta: Saturn (Uran)
  • Znamení: ženské
  • Živel: země
  • Povaha: flegmatická
  • Klíčová slova: Dokazuji a zakazuji.
  • Základní vlastnosti: touha vlastnit, dosáhnout nějakého postu, vystoupat někam, někdy až šplhounství.
  • Povahové vlastnosti: šetrnost, hospodárnost, upjatost někdy až lakotnost, konzervativnost až puritánství.
  • Části těla jež ovládá a na něž trpí: kosti - zejména dlouhé (zlomeniny a úrazy), revmatické choroby a dna, nedostatek vápníku.
  • Typická povolání: nositelé odpovědnosti v životě společnosti, politici, státní úředníci, vedoucí síly ve všech oblastech. Všude, kde je zapotřebí mít dobrý smysl pro stálé hodnoty: v bankovnictví a v realitách, v pojišťovnictví a jako vykonavatelé poslední vůle. Kde se tvoří jasné struktury a kde se zpracovává pevný materiál (například kámen), od zemědělství až po sochařství. Povolání, která vyžadují střízlivost, vážnost a vytrvalost.
Kozorohové jsou většinou nenápadní lidé, kteří slaví až nápadně velké úspěchy. Jak jich dosahují? Vcelku jednoduše. Tito zrozenci, jimž panuje planeta Saturn, se upnou na nějaký cíl a toho dosáhnou. Toto jednoduché vysvětlení však sebou nese spoustu úskalí. Kozorohové nebývají oblíbení poněvadž působí suchopárně, nedovedou se bavit a žijí jenom touhou něčeho dosáhnout. V hodně případech se žení a vdávají z rozumu a o lidských slabostech nechtějí nic slyšet a ani je dost dobře nechápou. O těchto lidech se říká, že jejich život se podobá životu kamzíka, jež šplhá na vysokou skálu. Nikdy z ní nespadne a tam kde již jednou byl, tam už zůstane.
Pokud budete sledovat osudy jednotlivých Kozorohů, zjistíte, jak je toto podobenství pravdivé. V kariéře postupují pomalu, ale velmi jistě. Proč? Nedělají chyby. Kozoroha nedonutíte, aby ve svém životě riskoval. Vrabec v hrsti je jim opravdu mnohem víc než holub na střeše. Společenský život považují jen za slušnost a nijak je neláká. Vždy budou vyhledávat jen společnost lidí, jež něco znamenají nebo z nichž mají užitek. Mají také málo přátel. Spoléhají se pouze na lidi, jejichž nátura je podobná té jejich. Kozorohové jsou jediné znamení u něhož bývá pravidlem, že druhá polovina života bývá lepší než ta první. Zjistí jaké příjemné věci jsou na světě. Užívají si svých vnoučat, s nimiž dělají takové věci, jichž by se sami jako rodiče nebo děti nikdy nedopustili. Objeví kulturu, sport a dokonce i nějaké neřesti. Kozorohové jsou výbornými manažery, byť neoblíbenými, dále pak finančníky a úředníky. Většina z nich je naprosto spolehlivá. Bývají špatnými milenci, leckdy se vůbec neumějí bavit a všechno, co nevede k získávání peněz, prestiže nebo k něčemu hmotnému, považují za druhořadé nebo za ztrátu času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama