Emoce a 5. čakra

21. ledna 2017 v 18:10 | Nina |  Čakry
Pocit funkční: radost
Pocit při bloku: znechucení, odpor, hněv
Žlázy s vnitřní sekrecí: štítná žláza - produkuje tyroxin, který ovlivňuje, řídí růst buněk.
Orgány pod vlivem čakry: krk, šíji, čelist, ústrojí řeči a sluchu, hrtan, hltan a jícen, horní část plic, průdušky, horní končetiny.

Nejčastější projevy nemoci při nedostatečné funkci čakry
Nedostatečná činnost štítné žlázy provází příznaky přibýváním na váze, zácpa, suchá pokožka, padání vlasů, deprese. Zvýšená činnost štítné žlázy působí třes, pocit úzkosti, bušení srdce, hubnutí, pocení. Poruchy štítné žlázy často provází pocit vyčerpanosti a únavy. Bolesti v krku, časté angíny, ztráta hlasu bývá důsledkem neprojeveného vzteku. Ublížení a pocity křivdy často vrcholí v podobě rakoviny (nikdo nám nezpůsobí křivdu, pokud si ji sami nepřipustíme). Pocity hněvu zhoršují funkci jater, tvorba žlučníkových kamenů, (zhmotněný nezpracovaný hněv). Blokáda krční čakry je příčinou takzvaného zaležení, bolesti za krkem, ztuhnutí šíje. Trnutí rukou. Takzvaný ústřel pod lopatkou nás upozorňuje na nezpracované, nedořešené problémy v komunikaci. Je-li to vůči ženskému pohlaví, bolesti vystřelují do oblasti levé lopatky, u vztahu k mužskému pohlaví trpíme bolestí v oblasti pravé lopatky. Neochota slyšet vede k poruchám sluchu, bolesti bez somatického nálezu.

Doporučení: zbavit se sekýrování ostatních se snahou přizpůsobit je svým představám. Vyjadřujte svoje pocity, i když je to bez sekýrování obtížné. Odložte přehnanou hrdost. Používejte pozitivní způsob vyjadřování. Uvědomte si svůj slovník výmluv. Zbavte se negativních emocí z minulosti. Nevyčítejte křivdy, které jste si sami vytvořili. Vnímejte sami sebe jako tvůrce své budoucnosti. Co si zasejete, to sklízíte. Vyhledávejte prostředí přinášející vám radost. Radujte se.Zdroj: Emoce, které nám způsobují nemoci - Jan Vaš
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama