Emoce a 1. čakra

21. ledna 2017 v 13:16 | Nina |  Čakry
Pocit funkční: blaženost
Pocit při bloku: strach
Žlázy s vnitřní sekrecí: nadledvinky - produkují adrenalin, noradrenalin, kortizon, aldosteron
Orgány pod vlivem čakry: ledviny, tlusté střevo, prostata, krev, stavba buněk, dolní končetiny

Nejčastější projevy nemoci při nedostatečné funkci čakry
Prvnotní reakce na stres je zvýšené vylučování adrenalinu do krevního oběhu. Trvalým působením stresu dochází k nadměrné produkci adrenalinu, což v konečné podobě přináší zažívací potíže, žaludeční vředy, svalovou únavu, srdeční nemoci, celkovou slabost. Aby se v stresové situaci získalo více energie, kortizon umožňuje uvolnění zásob ze svalů a jater. Dlouhodobé zvýšení kortizonu se projevuje v řídnutí kostí, ochabnutí svalů, oslabení imunitního systému i cukrovkou. Přetěžování funkce nadledvinek způsobí nebo snižuje odolnost vůči stresu, zvýšený krevní tlak, bušení srdce, vnitřní krvácení bez somatického nálezu, snadnou unavitelnost, neplodnost, časté močení, častou zácpu, ledvinové kameny. U některých jedinců s nízkým sebevědomím, kteří se přizpůsobují ostatním, aby dosáhli ocenění potřebné k zvýšení sebevědomí, se často setkáváme s nízkým krevním tlakem, a to zanedbáváním svých potřeb. Nemocné ledviny většinou vyjadřují nevyřešené problémy k nejbližšímu.

Povahové projevy při disfunkci
Působí jako perfekcionisti, často kritizují, pamatují si špatné zkušenosti z minulosti, trpí strachem a vztekem s pocitem bezmoci, brání se změně a pocit nejistoty je vede k lakotě.

Doporučení: uvědomit si vlastní hodnotu. Posílit sebevědomí. Odstranit příčiny strachu. Najít pozitivní okolnosti a vlastnosti u každého jedince včetně bezdomovců, vrahů, opilců a pochopit jejich přínos pro okolí. Když to dokážeme, přestaneme soudit a kritizovat. Zbavit se křivdy a hněvu. Otevřeně hovořit, aby došlo k uvolnění stresu a tím i snížení krevního tlaku. Láska k sobě i ostatním nám přinese harmonii a bezpečí. Zbavit se falešné pýchy a připustit svoji nedokonalost. Uvědomit si svoje nedostatky, nedokonalost a projevit pokoru.Zdroj: Emoce, které nám způsobují nemoci - Jan Vaš

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama