Co je čchi?

19. ledna 2017 v 12:32 | Nina |  Feng-shui

Energie ČCHI


Číňané považují čchi za nejdůležitější aspekt feng-shui. Čchi je neviditelná energie, která proudí úolně vším. Když chceme dobře žít, musíme pomoci zdravému proudění energie kolem sebe a zabránit jejímu zadržování. Proto je velmi důležité, jak zařídíme svůj domov a pracoviště.
Když se chcete něco dozvědět o čchi vašeho prostředí, položte si jednoduché otázky. Co vidíte? Co slyšíte? Co cítíte? Jakou to má vůni a chuť? Různá prostředí skutečně vyvolávají různou chuť v ústech. Dýchejte volně a přirozeně. Zkuste navázat kontakt s prostředím, ale buďte vnímaví a nechejte na sebe prostředí působit. Zkuste se zamyslet: "Při jaké činnosti bych tu byl šťastný? Mohu tu odpočívat, oslavovat, pracovat, milovat se?" Jinými slovy, jaký druh energie má tento prostor?
Čchi je neviditelná energie, která je všudypřítomná. Lépe proudí v otevřeném prostoru, proto je čistý vzduch na venkově tak osvěžující.
NALADIT ČCHI
Energie není něco nejasného a neurčitého. Má skutečný dopad. Má své charakteristické rysy a zanechává stopy, které může kdokoliv přečíst. Dozvědět se něco o čchi znamená pouze položit si správné otázky.
Vždy, když použijeme slovo čchi, hovoříme o energii a způsobu, kterým proudí naším světem. Je to naše motivační síla. Když chceme popsat energii neboli čchi nějaké místnosti (stejně jako místa, předmětu a dokonce i člověka), používáme k tomu barvy, tvary a pocity. Popisujeme-li takto energii, pokoušíme se ji lépe a přesněji porozumět.
Zaznamenávejte si své postřehy o místech, barvách, tvarech, času a prostředí. To, jak tyto aspekty ovlivňují prostředí, ve kterém žijeme, jak je můžeme kombinovat a tím vytvářet určité čchi, nám pomůže zmapovat si všechny tyto informace. To potom použijeme k tomu, abychom své okolí dobře poznali a vytvořili si místo, které nám bude vyhovovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama