Čištění a aktivování 5. čakry

21. ledna 2017 v 18:09 | Nina |  Čakry
ÚČINKY PŘÍRODY
Jasná a průhledná modrá bezmračného nebe vyvolává rezonanci v tvé krční čakře. Abys to mohl plně vnímat, lehni si uvolněn ve volné přírodě a otevři své nitro nekonečné šířce nebeské klenby. Pocítíš očistu a projasnění ducha, všechny tvoje úzkosti a fixace se postupně v tvé krční čakře a jejím dosahu uvolní. Budeš potom vnitřně připraven přijímat "nebeská poselství".
Zrcadlení modrého nebe na čisté průzračné vodní hladině působí na tvé pocity mocně osvobozujícím dojmem. Tiché šplouchání vln přináší poselství tvých skrytých emocí a dojmů do tvého vědomí. Jestliže se necháš prostoupit paprsky energie nebe a vody, spojí tvůj duch s pocity do jedné stále se doplňující mohutnosti.

ÚČINKY ZVUKŮ
Hudba: hudba a zpěv bohaté na horní harmonické tóny, sakrální a meditativní zpěv působí na krční čakru obzvlášť oživujícím způsobem. Největší účinek na harmonizaci a uvolnění páté čakry má klidná hudba "new age" s dozvukem (ozvěnou). Přináší osvobození a šířku a otvířá "vnitřní ucho".
Vokál: krční čakru oživuje vokál "e", zpívaný tónem G. Přecházíš-li hlasem pomalu z "a" k "i", zazní v určitém okamžiku "e". Jako je krk spojovacím článkem mezi hlavou a ostatním tělem, spojuje toto "e" srdce s rozumem, otevřené "a" s "i", a vyjevuje jejich síly navenek. Při zpívání "e" zjistíš, že vyžaduje největší sílu hlasu. Souvisí to se silou, kterou dává tvému výrazu v tvé páté čakře.
Mantra: "HAM"

ÚČINKY DRAHOKAMŮ
Barva: krční čakře přináleží jasná světle modrá. Tato barva dává klid a šířku a otvírá tě duchovní inspiraci.
Akvamarín: světle modrá barva akvamarínu je jako moře, ve kterém se zrcadlí čisté nebe. Tak pomáhá akvamarín duši, aby se stala zrcadlem nekonečné šířky ducha. Podporuje komunikaci s vnitřním já a přináší světlo a jasno i do nejzapadlejšího koutku duše. Jeho vlny dodávají duši čistou, svobodu a šířku, takže se otvírá vizionářským schopnostem a intuitivnímu porozumění a pomáhá ho svobodně a tvořivě vyjadřovat. Vlivem akvamarínu se duše stává místem nesobecké lásky a léčivé síly.
Tyrkys: tyrkys, v jehož barvě se spojuje modrá nebe se zelenou Země, spojuje vysoké duchovní ideály s původní vitální silou naší planety. Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.
Chalcedon: bělomodrý chalcedon působí pozitivně na štítnou žlázu. Má uklidňující a vyrovnávající účinek na stav mysli, působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti. Svým uklidňujícím vlivem otvírá cestu k vnitřní inspiraci a podporuje schopnost sebevýrazu slovem i písmem.

ÚČINKY VŮNÍ
Šalvěj: čerstvá trpká vůně šalvěje vysílá léčivé vlny do oblasti řeči. Uvolňuje zatuhliny v krční čakře, aby naše slova zněla harmonicky a zvučně a mohla zprostředkovávat úmysl naší duše co nejlépe.
Eukalyptus: čerstvá vůně eukalyptového oleje dodává jasnost a šířku. Jeho vlny nás otevřou pro vnitřní inspiraci a dodávají našemu výrazu původnost a kreativitu.Zdroj: Základní kniha o čakrách - S.Sharamon a B.J. Baginski
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama