Čištění a aktivování 3. čakry

21. ledna 2017 v 17:45 | Nina |  Čakry
ÚČINKY PŘÍRODY
Zlaté světlo Slunce koresponduje se světlem, teplem a silou čakry solar-plexu. Když se jeho vlivu vědomě otevřeš, oživíš tak v sobě tyto kvality. Pozorování Sluncem ožářeného pole zralého obilí nebo řepky ti dá zážitek manifestované hojnosti jako odezvy na teplo a sílu Slunce.
Ve středu květu slunečnice, v jednotě otáčejícího se kruhu, nalezneš spirálovité vzory a v okvětních lístcích vyzařující zlaté světlo. Při ponoření se do vzoru této přírodní mandaly zažiješ, že ve vnitřním prožitku jednoty je smysluplná, uspořádaná a zároveň tančící aktivita, která mocně a radostně a zároveň měkce a plná krásy vyzařuje do okolí.

ÚČINKY ZVUKŮ
Hudba: třetí čakra se aktivuje ohnivými rytmy. K její harmonizaci může být použita i orchestrální hudba s harmonickou souhrou mnoha zvuků. Při hyperaktivitě je k uklidnění vhodná každá uvolňující hudba, která tě vede do tvého nitra.
Vokál: čakře solar-plexu přináleží otevřené "o", zpívané tónem E. Toto "o" vyvolává krouživý pohyb, který se otvíráním "o" směruje zevnitř ven. Podporuje vnější uspořádání bytí vyplývající z vnitřní celistvosti. Plně otevřené "o" se přibližuje vokálu "a" čakry srdce. Přináší šířku, plnost a radost projevu.
Mantra: "RAM"

ÚČINKY DRAHOKAMŮ
Barva: třetí čakru aktivuje a její funkci posiluje jasná sluneční žlutá. Oživuje nervovou činnost a myšlení a podporuje kontakt a výměnu s ostatními lidmi. Zabraňuje pocitu vnitřní únavy, dává veselost a jásavou volnost. Jsi-li příliš pasivní nebo zasněný, pomůže ti jasná žlutá, aby ses zaktivizoval. Kromě toho podporuje fyzické i "psychické" trávení. Zlatožlutý barevný tón vyjasňuje a uklidňuje duševní problémy a onemocnění. Posiluje duchovní aktivitu a veškerou moudrost zrozenou ze zkušenosti.
Tygří oko: podporuje vnější i vnitřní zrak. Zbystřuje rozum a pomáhá poznávat vlastní chyby a těžit z nich.
Jantar: dává teplo a naději. Jeho sluneční síla tě vede na tvé cestě k větší radosti a jasnějšímu světlu. Zprostředkovává vzhled a ukazuje ti, jak se v životě můžeš realizovat. Propůjčuje také "šťastnou ruku" při podnikání. V tělesné rovině očišťuje organismus, vyrovnává trávicí a hormonální systém a čistí a posiluje játra.
Topas: zlatožlutý topas tě naplňuje tryskající silou a hřejivým světlem Slunce. Prohlubuje uvědomění, bdělost a jasnost, radost a živost. Zbavuje zatěžujících pocitů a temných myšlenek, což pomáhá při úzkostech a depresích. Posiluje a stimuluje celé tělo a podporuje tělesné i duševní trávení.
Citrín: poskytuje pohodu, teplo a živost, jistotu a naději. Pomáhá ti zpracovávat životní zážitky a integrovat je do tvé osobnosti, stejně jako využívat intuitivní vjemy v běžném životě. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost a podporuje tě při uskutečňování tvých cílů. V tělesné oblasti podporuje vylušování jedovatých látek a pomáhá při zažívacích potížích a cukrovce. Oživuje krev a nervovou činnost.

ÚČINKY VŮNÍ
Levandule: levandulový olej uklidňuje a uvolňuje hyperaktivní třetí čakru. Jeho měkké teplé vibrace pomáhají při uvolňování a zpracovávání nahromaděných emocí.
Rozmarýn: trpce kořenný rozmarýnový olej je obzvlášť vhodný při nedostatečné funkci třetí čakry. Oživuje a povzbuzuje, pomáhá překonávat lenost a podporuje připravenost k jednání.
Bergamot: vibrace tohoto oleje, připravovaného z plodů stromu bergamot, v sobě mají mnoho světla. Jeho čerstvá, citronu podobná vůně posiluje naše životní energie. Dává sebedůvěru a sebejistotu.Zdroj: Základní kniha o čakrách - S.Sharamon a B.J. Baginski
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama