Čištění a aktivování 2. čakry

21. ledna 2017 v 17:33 | Nina |  Čakry
ÚČINKY PŘÍRODY
Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotyk s čistou, průzračnou vodou i pohled na ni. Měsíc, obzvlášť v úplňku, stimuluje tvoje pocity a činí tě vnímavým vůči poselstvím tvé duše, která se ti vyjevují v obrazech fantazie a ve snech.
Tiché posezení u čisté, přírodní vodní hladiny, koupel v ní, nebo pár doušků z čistého pramene ti pomáhají očistit tvoji duši a osvobodit ji od citových blokád a stresů, aby život v tobě mohl zase volně proudit.

ÚČINKY ZVUKŮ
Hudba: k aktivování druhé čakry se hodí každá plynulá hudba, vzbuzující pocit nezkalené životní radosti. Je to i plynulá hudba lidových tanců, v podstatě každá hudba, která rozproudí tvé emoce. Ke zklidnění a harmonizaci druhé čakry naslouchej v klidu zpěvu ptáků, zvuku tekoucí vody v přírodě, ve městě alespoň zurčení pokojového vodotrysku.
Vokál: druhá čakra se aktivuje přivřeným "o", zpívaným tónem D. Tento vokál vyvolává krouživý pohyb. Ve své uzavřené formě, když se blíží vokálu "u", vzbuzuje hloubku pocitu a vede tě k celistvosti kruhu, ve které jin a jang, ženský a mužský prvek, dospívají vzájemným ovlivňováním k harmonické jednotě. Výkřik "ó" vyjadřuje údiv. Vokálem "o" tak také oživujeme schopnost žasnout nad zázrakem stvoření.
Mantra: "VAM"

ÚČINKY DRAHOKAMŮ
Barva: druhou čakru aktivuje jasná oranžová, která zprostředkovává oživující, obnovující energii a osvobozuje od zafixovaných citových vzorů. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků. V Ayurvedé se říká, že oranžová je vnitřní barva vody.
Karneol: spojuje tě s krásou a s tvořivou silou Země. Pomáhá ti prožívat každý okamžik a posiluje koncentraci. Obnovuje úžas nad zázrakem stvoření, uvádí tě do proudu života a oživuje tvoji schopnost tvořivě se projevovat.
Měsíční kámen: otvírá ti tvé vlastní vnitřní bohatství pocitů. Spojuje tě s citlivou, vnímavou a snivou stránkou tvé podstaty a pomáhá ti ji přijmout a integrovat do tvé osobnosti. Zbavuje tě strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálního hospodářství.

ÚČINKY VŮNÍ
Ylang Ylang: jemný olej získávaný z květů stromu Ylang Ylang je jedno z nejznámějších afrodisiak. Uvolňuje a otvírá tě zároveň jemnějšímu smyslovému vnímání. Jeho sladká vůně ti dává pocit bezpečí, díky kterému se svěříš proudu svých pocitů. Zadržované a nahromaděné emoce se uvolní a rozplynou.
Santal: santalové dřevo se užívá v Orientu často ke zvýšení sexuální energie a k povznesení sexuálního spojení s milovaným partnerem na úroveň duchovního zážitku. Také povzbuzuje fantazii a probouzí radost z tvořivé činnosti. Vibrace santalového oleje způsobují integraci duchovních energií do všech úrovní našeho myšlení, cítění i jednání.Zdroj: Základní kniha o čakrách - S.Sharamon a B.J. Baginski
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama