Čínské znamení PES

22. ledna 2017 v 18:22 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti PES

Máte čestnou a odvážnou povahu a jste připraveni bít se za správnou věc nebo bránit přítele, který se ocitl v nouzi. Jste citliví a míváte též pochopení pro potřeby druhých. Je-li někomu činěno bezpráví, reagujete okamžitě, neboť máte pocit, jako by se věc týkala Vás samotných. Vaši přátelé oceňují zejména Vaši zodpovědnost a spolehlivost. Vědí, že umíte držet slovo a že si dokážete v čase krizí zachovat chladnou hlavu. Pouze výjimečně zklamete důvěru druhých či nedodržíte to, k čemu jste se jednou zavázali.
Vypráví-li Vám někdo o něčem či dozvíte-li se o nějaké události, potřebujete znát všechny podrobnosti. Pocit, že znáte jen půl pravdy, Vás znepokojuje. Právě tato touha dobrat se celé pravdy však může způsobit, že jste přehnaně kritičtí. Domníváte se, že je Vaší povinností poukazovat na všechny nedostatky. Nečiníte tak ze zlé vůle, ale z přesvědčení, že s poctivostí dojdete nejdál. Vaše připomínky bývají často vyslyšeny a lidé oceňují Vaše nadšení. Dokážete v druhých vzbouzet naději a většinou se nenecháváte svést falešnými představami ani nepropadáte honbě za nepodstatným.
Vaše povaha má i svou pesimistickou stránku - slyšíte-li o událostech, na které nemáte žádný vliv, jako jsou přírodní katastrofy či lidská neštěstí, zmocňuje se Vás beznaděj. Někdy míváte pocit, jako by na Vás doléhala tíže celého světa, a zatoužíte uniknout do ústraní, někam daleko od lidí, kde byste mohli zklidnit svou rozbouřenou mysl. Přejete si, aby se všechny události vyvíjely tím nejlepším způsobem, a s obavami hledíte vstříc nesnázím, které by Vás či Vaše blízké mohly potkat. Zbytečně se netrapte přemýšlením o problémech, které ještě nenastaly. Máte bezpochyby smysl pro povinnost a odpovědnost, čas od času si ale odpočiňte a uvědomte si, že na sebe nemůžete naložit všechna břemena tohoto světa.

Láska a vztahy

Jste trpělivými posluchači a svého partnera povzbuzujete k tomu, aby Vám svěřil všechna svá trápení. Máte-li odhalit své vlastní nitro, býváte mnohem zdrženlivější, neboť nechcete druhé zatěžovat svými vlastními problémy. Potřebujete někoho, kdo by Vám poskytl jistotu a povzbuzení, a cítíte se dobře ve společnosti lidí, kteří nepostrádají sebedůvěru a dobrodružného ducha, tedy ty vlastnosti, které Vám samotným často chybí. Jste stálí a jemní partneři, ale vyžadujete, aby Vaše věrnost byla opětována. Nevzrušuje Vás dobývání druhých a obejdete se i bez žárlivých výstupů. Cítíte-li se osamělí, záhy Vás opanuje úzkost a Vy se stáhnete do své ulity. Tomu, kdo Vás zranil či oklamal, může trvat dlouhou dobu, nežli znovu získá Vaši důvěru.
Bývá pro Vás snazší navázat nejdříve přátelství a teprve později tento vztah proměnit v citové pouto. Jakmile se však jednou pro někoho rozhodnete, býváte věrnými a milujícími partnery, kteří neváhají bránit čest svého druha. Nenechte se proto vyvést z míry náhodnou poznámkou či nechtěnou výtkou svého partnera, když víte, že Váš vztah je založen na solidních základech.

Práce

Jste spolehliví a zodpovědní a je možné vám svěřit citlivé informace. Potřebujete však mít jasnou představu o povaze a smyslu práce, kterou máte vykonávat. Jakmile si jednou ujasníte svou pozici, stáváte se horlivými a vytrvalými pracovníky. Raději se vyhýbejte povoláním, která vyžadují průbojnost a soutěživost, taková zaměstnání by vás jen zbytečně znervózňovala. Namísto toho se zaměřte na práci, která by vám umožnila navazovat upřímné vztahy s druhými lidmi.
Jste svědomitými spolupracovníky a své úkoly plníte, jak nejlépe dovedete. Navzdory tomu, že býváte někdy nerozhodní, a to zejména tehdy, jste-li v časové tísni, uplatníte se stejně dobře jako výkonní členové pracovního týmu či jako spolehliví vedoucí. Se svými kolegy se snažíte udržovat přátelské vztahy, neváháte vystoupit na obranu správné věci a dokážete se účinně zastat druhých.
Dobře se uplatníte ve školství, jako právníci, sociální pracovníci či badatelé. Můžete se také stát dobrými učiteli, lékaři, poradci, advokáty či členy náboženského řádu.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama