Čínské znamení KůŇ

22. ledna 2017 v 18:08 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti - Kůň

Jste nezávislí a sebejistí a býváte vstřícní nejen k dobrým přátelům, ale i k novým známým. Cítíte se dobře ve společnosti, jste družnými společníky a také výmluvnými a duchaplnými řečníky. Dělá Vám dobře, když druzí oceňují Vaše schopnosti, a nebráníte se lichotkám. Vaše nepředstíraná vřelost Vám získává mnoho přátel. Lidé se Vám často svěřují, neboť se zajímáte o jejich názory a pocity, tato odhalení Vás však často natolik rozruší, že je jen stěží udržíte v tajnosti. Nejednáte ze zlé vůle nebo z pomstychtivosti, prostě se někdy nedokážete ovládnout. Podobná situace může nastat, jestliže Vás něco zaujme či nadchnete-li se pro nějaký nový plán. Ve své nedočkavosti pak totiž můžete druhé urazit nebo nevědomky překazit jejich důležité plány.
Necháváte se snadno unášet novými nápady, a uchváceni jedinečností okamžiku máte nutkání je neprodleně uskutečnit. Jste však příliš impulzivní a hrozí nebezpečí, že si vše dopředu nepromyslíte. Jestliže Vás výsledky Vašeho snažení neuspokojí, obracíte svoji pozornost k jinému projektu a nadšeni novou představou se vydáváte za dalším cílem. Pomyšlení na neúspěch či obtížné překonávání překážek ve Vás vzbuzuje úzkost, a než abyste se trápili chmurnými vyhlídkami, dáváte raději přednost změně kurzu a svou energii napřete jiným směrem. Vaše podnikavost a impulzivnost Vám mohou být někdy prospěšné, neboť Vám odkrývají nové možnosti a příležitosti, častěji jsou však příčinou toho, že Vaše plány zůstanou nedokončeny. Jste vždy připraveni pomoci druhým radou a působíte velmi přesvědčivě, ale za Vaším sebejistým a bezstarostným vystupováním se často skrývají pochybnosti. Ti, kdo Vás dobře znají, to dokáží vycítit, a poskytnou Vám jistotu a oporu, kterou potřebujete.

Láska a vztahy

Poddáváte se citovým vzplanutím a necháváte se unášet euforií nového vztahu do té míry, že mnohdy ve víru emocí zapomínáte na své povinnosti. Vztahy, které navazujete, rozhodně nebývají nudné. Bouřlivé okamžiky střídají intimní chvíle i období prozářená radostí. Nebývá pro Vás jednoduché se usadit a upnout se na jediného partnera. Po překonání počátečního váhání však zpravidla navazujete trvalé vztahy.
Stejně tak jako kůň, kterého je možné uklidnit konejšivým slovem, i Vy býváte okouzleni jemností a láskou. Potřebujete partnera, jenž o Vás bude nejen pečovat a dodá Vám jistotu ve chvílích pochyb, ale který též vyhoví Vaší touze po volnosti a dobrodružství. Někoho, kdo dokáže tolerovat Vaši potřebu věnovat dostatek času svému zevnějšku, abyste si byli jisti, že Váš účes a oblečení odpovídají dané příležitosti. Jedná-li se o domácnost, nejste již tak pečliví, to Vám ale bývá odpouštěno, neboť jste milujícími a oduševnělými partnery.

Práce

Jestliže se jednou pro něco skutečně rozhodnete, pak ze všech sil usilujete o dosažení svého cíle. Dejte si pozor na přílišnou důvěřivost a nepředpokládejte, že všichni budou s vaším řešením souhlasit. Jste činorodí a bystří a dáváte přednost nevšenímu před nepředvídatelným. Rozhodnete-li se rozšířit si své znalosti, abyste lépe uspěli ve svém oboru, vytrvejte až do konce, neyhýbejte se problémům a snažte se je řešit.
Jste pilní, iniciativní a samostatní, ale nevadí vám ani práce v kolektivu, dostává-li se vašemu úsilí patřičného ocenění. Většina lidí narozených v roce koně se těší pevnému zdraví a zvládá jak duševně, tak i fyzicky náročná zaměstnání. Máte předpoklady k tomu, abyste byli schopnými vedoucími, avšak v situacích, jež vás popouzejí, se raději držte zpátky, neboť vaše unáhlednost by vám mohla způsobit potíže.
Dobře se uplatníte v politice, sportu a ve stavebnictví. Můžete se také stát dobrými geografy, výzkumníky, herci, umělci či manažery reklamních nebo obchodních společností.


Zdroj: Čínská znamení - Man-Ho Kwok
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama