Čínské znamení KRÁLÍK

22. ledna 2017 v 17:58 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti KRÁLÍK

Máte tichou povahu a jste citliví vůči okolnímu světu. Nedaří se Vám v prostředí ovládaném soutěží nebo agresí, a jse-li nuceni riskovat, záhy se Vás zmocní obavy. Vaše duševní rovnováha může být snadno narušena nepředvídanými okolnostmi či situacemi, jež se vymykají normálu, proto se instinktivně snažíte vytvářet klidnou a příjemnou atmosféru. Jste pozornými hostiteli, kteří si všímají potřeb druhých, a ti se pak necítí izolovaní či přehlížení. Uvědomujete si, že při vytváření toho pravého prostředí hrají důležitou roli detaily, a tak věnujete pozornost všemu - od barev, vzorů a nábytku až po jídlo či konverzaci. Teprve tehdy, máte-li jistotu, že vše bylo připraveno k Vaší spokojenosti, jste schopni se uvolnit a dokážete být okouzlujícími, elegantními a inteligentními společníky.
Velká představivost a bystrý úsudek v kombinaci s otevřeností a velkorysostí Vám umožňují získávat si přátele z řad někdejších nepřátel. Nesoulad a rozepře nemají ve Vašem životě místo. Jestliže máte pocit, že jste nuceni k něčemu, co je nad Vaše síly, dokážete být neústupní. Jste-li postaveni před obtížné rozhodnutí či pociťujete-li skleslost, míváte ve zvyku skrývat své mínění, neboť se domníváte, že se nehodí vznášet požadavky či nutit ostatním své názory.
Svým založením jste spíše konzervativní a neradi se vzdáváte svých jistot. Mohli byste však promeškat vhodnou příležitost, dáváte-li stále jen přednost bezpečí před rizikem. Netoužíte být středem pozornosti, vyhýbáte se konfliktům a nečekaným komplikacím, a jestliže máte možnost jim zabránit, určitě ji využijete. To však neznamená, že byste byli lehkomyslní či nezodpovědní. Jste-li o věci přesvědčeni, věnujete se jí s velkým úsilím, vytrvalostí a vynalézavostí.

Láska a vztahy

Potřebujete především důvěru, pocit bezpečí a něhu svého partnera, a býváte nejšťastnější, můžete-li vytvářet intimní a příjemnou atmosféru. Není pravděpodobné, že byste podlehli citovému vzplanutí, ani se nepouštíte do romantických dobrodružství, a jestliže Váš partner zakolísá nebo Vás zraní, stáhnete se do své ulity. Jsou chvíle, kdy jste si zcela jisti láskou svého protějšku, avšak jeho nepředložený čin či lehkovážná poznámka může do Vašeho nitra zasít semínko vážné pochybnosti. Pokuste se nezaujatě posoudit své znepokojení a možná zjistíte, že Vaše pochyby nejsou opodstatněné. Najdete-li toho pravého, jenž dokáže opětovat Vaši náklonnost, stanete se chápajícími a tolerantními partnery a budete schopni naslouchat problémům druhých.
Jste šťastni, sdílíte-li se svým partnerem zájem o umění, rádi se účastníte přátelských posezení a zajímavých rozmluv. Potrvá však jistý čas, než najdete spřízněnou duši, po které toužíte, a tak se ostatním můžete při svém hledání jevit jako nestálí. Když ale svého vyvoleného najdete, dokážete být věrnými partnery.

Práce

Vaše inteligence a nadání Vám zaručují dobré vyhlídky na úspěšnou kariéru a Vy sami pokaždé pečlivě zvažujete všechny možnosti, které se Vám nabízejí. Vaše soudy nebývají jednostranné, k problémům přistupujete s jistou dávkou opatrnosti, a dříve než vyslovíte své mínění, snažíte se získat všechny dostupné informace. Dáváte přednost soustavné práci a jistému místu, příčí se Vám nelítostná konkurence, která vládne v obchodních kruzích, a je Vám rovněž cizí svět politiky či financí. Práce ve stresu Vás činí nervózními, stejně tak i nečekaný požadavek, abyste přispěli nějakým tvůrčím nápadem. Zatímco se ostatní využívají v ohnivých diskuzích, dáváte přednost debatám, v nichž se uplatňuje logická argumentace. Vaše tvůrčí schopnosti vyniknou, je-li Vám dána možnost pracovat svým vlastním tempem. Mnoho kolegů si cení Vaší ohleduplnosti a skromnosti, i toho, že v cestě za úspěchem nešplhají po zádech ostatních.
Dobře se uplatníte v literatuře, umění, návrhářství nebo v profesích vyžadujících styk s veřejností. Můžete se také stát dobrými právníky, soudci, pojišťovacími agenty, poradci nebo sekretáři.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-ho Kwok

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama