Čínské znamení KOHOUT

22. ledna 2017 v 18:18 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti KOHOUT

Býváte rádi středem pozornosti, umíte bavit své přátele, milujete setkání s novými lidmi a v každé situaci dokážete být okouzlujícími společníky. Na veřejnosti se jen zřídkakdy objevujete ošumělí či neupravení. Ti, kdo se narodili ve znamení kohouta, patří totiž k nejlépe oblékaným a upraveným lidem vůbec. Aktivně se zajímáte o oděvy, barvy, střihy a módní doplňky, a k vlastnímu zevnějšku dokážete být stejně kritičtí jako k zevnějšku druhých. Rádi vedete nezávaznou konverzaci a pouze výjimečně se pouštíte do rozhovoru o závažnějších problémech. Za touto fasádou povrchnosti skrýváte bystrý úsudek. Druzí Vám mohou vyčítat, že se rádi předvádíte, a jsou chvíle, kdy jim musíte dát za pravdu. Zároveň však nepostrádáte soucit, moudrost a statečnost, vlastnosti, které přicházejí ke slovu, když někdo potřebuje Vaši pomoc.
Máte silného a nezávislého ducha, který Vám často brání přijmout dobře míněnou radu. Býváte přesvědčeni o vlastním úsudku a rozhodnutích a jste zvyklí dělat si vše po svém. Své názory často vyjadřujete tak nepokrytě, že tím můžete druhé i zranit. Ve chvílích, které vyžadují jasné slovo, však dokážete vystoupit a promluvit. Tato přímočarost je spíše naivitou nežli neomaleností, neboť jste přesvědčeni, že s upřímností dojdete nejdál. Jsou ale okamžiky, kdy by bylo lépe, abyste si své názory, v zájmu zachování přátelských vztahů, nechali pro sebe.
Mnohdy dokážete budit zdání bezstarostnosti, avšak Vaše skutečná povaha zůstává mnoha lidem skryta. Vaše zmatené jednání či nepozornost vypovídají o Vaší zranitelnosti, obranou vám pak bývá humor a mnohomluvnost. Blízcí přátelé znají citlivou a statečnou stránku Vaší povahy, ostatní ji zpravidla poznávají až v čase krizí.

Láska a vztahy

Je pravděpodobné, že se Vám v životě naskytne mnoho příležitostí k navázání citového vztahu, neboť se umíte dvořit a jste okouzlujícími společníky. Vaše záliba ve vybraném oblečení, prostředí a společnosti Vám pomáhá vytvářet romantickou atmosféru příhodnou pro daný okamžik. Jste pyšní na svůj vzhled, a jestliže to situace vyžaduje, umíte zapůsobit inteligentní konverzací.
Jisté nebezpečí v sobě skrývá skutečnost, že vzrušení, jež Vám láska přináší, pramení z Vaší touhy dobývat. Jestliže se pak jednání Vašeho partnera stane příliš předvídatelným, zmocňuje se Vás nespokojenost a Vy se vydáváte za novým dobrodružstvím. Vaše nezávislá povaha vás pohání stále vpřed, ale současně Vás ovládá i žárlivost, kterou se snažíte skrývat. Ve chvílích největší zamilovanosti to bývá spíše žena, narozená ve znamení kohouta, než muž, kdo nepouští ze zřetele otázky praktického života. Perspektivně jste spolehlivými partnery a Vaše nestálost ustane, jakmile potkáte někoho, koho nechcete ztratit. Jste schopni opravdové věrnosti, a jestliže najdete toho pravého, stáváte se oddanými a spolehlivými partnery.

Práce

Umíte střízlivě a logicky uvažovat, nesnášíte však, je-li na vás vyvíjen nátlak nebo jste-li nuceni činit náhlá rozhodnutí. Pokud můžete pracovat svým stálým tempem, máte ty nelepší předpoklady k úspěšné kariéře. Je-li vám ponechán čas na přemýšlení a dostatek volnosti, abyste mohli rozvinout svou představivost, předkládáte praktické a tvůrčí náměty.
Jestliže vaši práci řídí někdo jiný, můžete to pociťovat jako omezování své osoby, což často vede k vaší přehnané kritičnosti. Vyhovují vám proto povolání na volné noze, neboť tak můžete plně rozvinout své schopnosti a uplatnit svou vytrvalost. Nenechte se svést k rychlé nebo lehkomyslé útratě svých úspor, které jste vydělali tvrdou prací. Toto pokušení je jednou z vašich slabých stránek. Naučte se spravovat své finance se stejnou uvážlivostí, s jakou přistupujete ke své práci.
Dobře se uplatníte v zaměstnání, která vyžadují styk s veřejností, v politice nebo v obchodě. Můžete se také stát dobrými spisovateli, kabaretními umělci, odborníky v kosmetice nebo příslušníky ozbrojených sil.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama