Archanděl RAFAEL

22. ledna 2017 v 11:58 | Nina |  Andělé
Anděl léčení, vědění a poznání, archanděl Rafael, je jedním ze tří andělů, o nichž se zmiňuje Bible. Kromě něj tam stojí zmínka o archandělu Michaelovi a Gabrielovi. Rafael se prvně objevuje v apokryfní "Knize o Tobiášovi", kde v převlečení za poutníka ukazuje Tobiášovi, jak připravit různé části velké ryby, aby mu pomohl zbavit se démona Asmodea. Pak mu vysvětluje, jak použít žlučník této ryby k vyléčení zraku Tobiášova otce. Tento příběh je nejhezčím popisem ukázky, jak archanděl Rafael učí léčitelskému umění. Další známý příběh o Rafaelovi vypráví, jak ho Bůh poslal s prstenem na pomoc králi Šalomounovi se stavbou chrámu. Na prstenu byla pečeť s pentagramem se silou spoutat démony. Jako "Šalomounova pečeť" je jedním z nejdůležitějších nástrojů ceremoniální magie a je základem pro důležitou andělskou invokaci, známou jako Rituál pentagramu. Pentagram je jedním z nejstarších lékařských symbolů a lékárníci v Evropě jej až donedávna používali jako ochrannou známku.
Asociace a symbolika


Rafael stojí na východě a vládne vzdušnému živlu. Jeho dnem je středa, den Merkura (ve francouzštině "mercredi"), a je úzce spjat s planetou Merkur, kdysi ztělesňovanou antickým bohem Merkurem. Egyptský Hermés Trismegistos neboli Thovt přinesl lidstvu posvátná umění, mezi něž patří například geometrie a alchymie. Správné využití těchto hermetických věd je v léčení rozkolů mezi lidstvem a nebesy. Tato transformace byla cílem alchymistů, kteří vzývali Merkura, jak jej nazývali, aby jim pomáhal. Jméno Rafael znamená "zářící léčitel" a Rafael jako Merkur nám pomáhá léčit se a ukazuje nám, jak využít znalostí k dosažení království nebeského. Má také velký smysl pro humor a je úžasným průvodcem a společníkem na cestě životem. Jako takový je často zobrazován v podobě poutníka s kloboukem, který v jedné ruce drží caduceus a v druhé lahvičku s lékem. Rafael je vládcem ctností a má prý křídla na spáncích, ramenou a jako Hermés/Merkur i na kotnících. Jeho barvy jsou barvami úsvitu: žlutá, oranžová a bledě modrá.POMOC při zvládnutí zkoušky - INVOKACE

Písemné nebo ústní zkoušky mohou často být zdrojem velkým úzkostí a napětí. Mnoho týdnů, měsíců, nebo dokonce i let studia bývá posuzováno podle schopnosti prezentovat se v průběhu několika klíčových hodin určitého dne. To vyžaduje sebedůvěru, klid a velkou sílu rozpomenutí se. Nervové vypětí může všechno ohrozit. Někteří lidé bývají zbroceni potem, mysl se jim zatemní a těžko ze sebe dokáží vypravit slovo nebo udržet v ruce pero. To jsou sice extrémní případy, ale pokud je v sázce celá Vaše budoucnost, vyplatí se zajistit si, aby všechno fungovalo ve Váš prospěch. Velký archanděl Rafael ve své roli planetárního vládce Merkuru je patrně nejlepším andělem k invokaci nebo k napsání petice před podstoupením zkoušky. Rafael vládne mentálním procesům - schopnosti myslet jasně, dobře komunikovat a vyvolat sílu potřebnou k vybavení si informací uložených v mysli. Rafael reaguje rychle jako rtuť, a to je právě to, co při zkouškách nezbytně potřebujeme. Invokace a petice by měly být prováděny ve středu. Rafael odpovídá velice rychle, takže petici můžete po týdnu spálit.


INVOKACE: Při vzývání planetárního anděla si své přání zapište v podobě modlitby s použitím andělského písma. K invokaci budete potřebovat kousek látky, pokud možno hedvábné, v barvě oranžové či žluté. Položte jej doprostřed místnosti a můžete začít vykonávat rituál. Při vyslovování modlitby nebo evokace se na něj postavte. Můžete použít i svíčky v barvě oranžové nebo žluté, nejlepší počet 8.

Stůjte tváří na východ a říkejte: "Ve jménu Všemocného, Stvořitele všeho existujícího, volám Tě velký anděli Rafaeli, jako vládce dnešního dne a regenta planety Merkur, abys mi splnil mé přání, které podléhá Tvému vlivu. Prosím /uveďte své přání/. Nechť se toto přání splní pro moje dobro a nikomu neuškodí."

Nyní se otočte na jih a opakujte invokaci, pak na západ a na sever. Nakonec se obraťte ještě jednou na východ, rozpřáhněte ruce a proneste: " Uctívám Tě a děkuji Ti, anděli Rafaeli, že ve jménu Všemocného naplníš mé přání. Zdravím Tě a buď s Bohem." Ukloňte se a opakujte ve zbývajících směrech.Zdroj: Andělé - Francis Melville 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama