Leden 2017

Lidé narození 16. ledna

28. ledna 2017 v 13:39 | Nina |  Den narození
Jste okouzlující, společenští a praktičtí Kozorohové s pevnými zásadmi. Vaše osobní přitažlivost i schopnost správně odhadnout lidi a situace vám pomohou k úspěchu. Dbáte na image a chcete dobře působit. Myslíte na zadní kolečka, plánujete předem a jste důslední v realizaci svých plánů.
Vedlejší vliv vašeho dekanu se projevuje jednáním podle plánu. Jste inteligentní, nesmlouvaví kritici, dáváte přednost upřímnosti a otevřenosti a dovedete se přesně vyjadřovat. Jste sice trochu nesmělí a rezervovaní, přitom ale společenští a komunikativní. Potřebujete uznání druhých. Jste ambiciózní a rozhodní, někdy vás ale přepadnou pochyby a nechce se vám do akce. Máte však vrozený obchodní talent, a když se k něčemu zavážete, jste loajální a zodpovědní.
Dokážete se spřátelit s lidmi ze všech společenských vrstev. Máte v sobě praktika i idealistu, materialismus i nadšení. Máte rádi hezké věci a příjemný život, obklopujete se luxusem a okázalostí.
Od pěti do čtyřiatřiceti let je pro vás velmi důležitá nezávislost, sebevyjádření, noví přátelé a vyrovnané vztahy. V pětařiceti emočně vyspějete a vytvoříte si výraznější vnitřní život. To se může projevit na vašich vizích, tužbách, snech a ideálech. Budete tvořivější a začnete se zajímat o spiritualitu. Až vám bude pětašedesát budete klást větší iniciativu a přímější a odvážnější přístup ve vztazích k druhým.

Vaše skryté já

Jste důstojní a kreativní, máte nejrůznější schopnosti a zájmy. Osobní přitažlivost a potřeba změny vám budou přinášet stále nové životní zkušenosti. To může vést k potížím při rozhodování. Neměli byste proto propadat obavám a negativnímu myšlení. Více důvěřujte a uvidíte, že lépe uplatníte své schopnosti.
Máte bystrou mysl a schopnost rychle se učit, vážíte si vzdělání. Jste originální a zpravidla předbíháte svoji dobu. Dokážete být vážní, přesto je ve vašem nitru jakási hravost, která působí pozitivně i na lidi kolem vás. Dejte ale pozor, abyste nebyli zahleděni příliš do sebe, to neprospívá vztahům s ostatními. Vaše schopnost srozumitelnou a zábavnou formou vyjádřit své myšlenky a názory inspiruje druhé.

Práce a nadání

Vaše osobnost a obratnost v komunikaci vás předurčují ke kariéře v oblasti prodeje, zábavy, politiky. Jste ambiciózní, praktičtí a pracovití, svým šarmem můžete ve světě obchodu úspěšně prodat sebe, nějaký výrobek nebo případ. Podobně můžete uspět ve vydavatelských aktivitách nebo v reklamě. Jako schopní organizátoři se můžete uplatnit i v oblasti práva nebo veřejné správy. Svůj kreativní přístup k životu můžete vyjádřit hudbou, psaním, uměleckou činností. Ať už si zvolíte jakoukoli kariéru, budete úspěšní při jednání s lidmi.

Láska a vztahy

Jste společenští a snadno si získáváte přátele. Ceníte si kamarádství a jste liajální k těm, o které pečujete. Potřebujete finanční zabezpečení, praktické úvahy proto hrají při výběru partnera svoji roli. Potřeba lásky a náklonnosti zdůrazňuje roli partnerství, i když někdy působíte jako osoby chladné a odměřené. Potřebujete najít rovnováhu mezi potřebou intimního svazku a svobody.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 15. ledna

27. ledna 2017 v 18:38 | Nina |  Den narození
Jste ambiciózní a rozhodní Kozorohové se smyslem pro hodnotu věcí. Vrozené vůdcovské kvality, vytrvalost a odhodlanost jsou dobrými předpoklady pro dosažení významného postavení. Jste realisté a pragmatici, mluvíte přímo a otevřeně, umíte ale s lidmi komunikovat. Jen vaše někdy příliš jednostranně materialistické zaměření může být překážkou plného rozvoje vaší osobnosti. Vedlejší vliv vládce vašeho dekanu se projevuje nejvíc vaší mimořádnou obratností v komunikaci a smyslem pro detail. Ve svém myšlení jste logičtí a pečliví, dokážete se dobře soustředit, vaše myšlenky mají hloubku. Dbejte ale na to, abyste kvůli své kritičnosti nepůsobili dojmem lidí příliš subjektivních. Vaše potřeba mít všechno jasně definované a vysvětlené vám pomáhá při řešení problémů i při podnikatelských aktivitách.
Jste soudní a dokážete dobře odhadnout lidi i situace, často se zastáváte druhých a bojujete za lidská práva. Jste nezávislí a dynamičtí, máte dobré organizační schopnosti a dokážete inspirovat druhé.
Od šesti do pětatřiceti let je pro vás velmi důležitá nezávislost, sebevyjádření, noví přátelé a vyrovnané vztahy. Máte neobvyklé zájmy. V šestatřiceti letech emočně vyspějete a vytvoříte si výraznější vnitřní život. To se může projevit na vašich vizích tužbách, snech a ideálech. Budete tvořivější a začnete se zajímat o spiritualitu. Až vám bude šestašedesát bude kladen důraz na větší iniciativu a přímější a odvážnější přístup ve vztazích k druhým.

Vaše skryté já

Vaše láska k bližním a nadhled vám umožňují být velkorysí, nešetřit penězi ani časem. Dokážete vložit energii do toho, co děláte či podporujete, a tak vyprovokovat i ostatní k akci. Někdy se ale zbytečně zabýváte minulostí, což vám přináší jen frustraci a rozmrzelost. Oscilujete také mezi přílišnou opatrností a extravagancí, měli byste uvažovat víc ekonomicky.
Vaše vnitřní kreativita vás může vynést do výšin nebo přimět k vytvoření něčeho hmatatelného. Pak dokážete být velmi uvolnění, společenští, radovat se ze života. Když ale sledujete příliš mnoho cílů najednou, tříští to vaši energii a upadáte do obav a nerozhodnosti. Často předbíháte svou dobu, máte neobvyklé nápady, osobitý, suchý humor a jste velmi zábavní.

Práce a nadání

Dokážete nahromadit velké bohatství, můžete být úspěšní v oblasti vzdělání, výzkumu a vědy. Máte smysl pro struktury a nadání podílet se na realizaci velkých podnikatelských projektů. Ať už jste architekti, manažeři nebo úředníci, vystupujete velkoryse a okázale. Když máte úspěch, jste filantropové. Jste kreativní a avantgardní, proto můžete mít úspěch i jako obchodníci s uměním, kurátoři, správci uměleckých děl. Jste výmluvní a zábavní, je vám proto otevřena i kariéra v divadle, opeře, hudbě. Další alternativou je práce v odborech nebo hnutích za občanská práva a svobody.

Láska a vztahy

Vaše přátelskost a potřeba sebevyjádření z vás činí společenské tvory. Mnohé ženy narozené v tento den jsou přitahovány k mužům, kteří vedou vzrušující a dobrodružný život. Jako vynalézavé a originální osobnosti vás často přitahují chytří lidé. Blízké vztahy mohou být narušovány nejistotou, obavami a rozčarováním, pokud se nenaučíte přistupovat k nim zodpovědně a s určitým nadhledem.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 14. ledna

27. ledna 2017 v 14:59 | Nina |  Den narození
Jste přátelští, pracovití a praktičtí lidé s dobrou intuicí a představivostí. Váš přitažlivý šarm vám pomáhá při jednání s lidmi a dobře se doplňuje s vaší schopností vést druhé. Vaše myšlení je logické a kreativní, přitahují vás lidé, kteří něco vědí. Jste chytří, ambiciózní, nezávislí, toužíte po informacích a můžete být v životě úspěšní, zvláště když se budete bránit negativním myšlenkám.
Vedlejší vliv vašeho dekanu se projevuje hlavně ve vaší metodičnosti a pozornosti, kterou věnujete každému detailu. I když jste od přírody spíše rezervovaní, umíte dobře komunikovat a přistupovat bez okolků k jádru věci. Jste tak trochu perfekcionisté, proto umíte dobře pozorovat a jste všímaví. Neměli byste ale být přespříliš opatrní a vážní.
Jste otevření novým myšlenkám, moderní a vynalézaví. Nechuť k omezením způsobí, že jste svéhlaví opozičníci. Jste aktivní a bystří, potřebujete stále nové úkoly a cíle, jinak se začnete nudit. Neměli byste ale připustit, aby vás váš vnitřní neklid vehnal do spontánních a neuvážených akcí.
Od sedmi do šestatřiceti let je důležitá nezávislost, sebevyjádření, noví přátelé a vyrovnané vztahy. V sedmatřiceti letech emočně vyspějete a vytvoříte si výraznější vnitřní život. To se může projevit na vašich vizích a tužbách, snech a ideálech. Budete tvořivější a začnete se zajímat o spiritualitu. Až vám bude sedmašedest let bude kladen důraz na větší iniciativu a přímější a odvážnější přístup ve vztazích k druhým.

Vaše skryté já

I když navenek vyzařujete sebedůvěrou, v nitru můžete být naplněni pochybami, rozpory a nerozhodností. Vaše potřeba sebevyjádření se projevuje hudebním, dramatickým a uměleckým nadáním, a když dokážete své myšlenky disciplinovaně rozvíjet, můžete být velmi úspěšní. Chcete být oblíbení. Umíte skrývat svoji netrpělivost. Dokážete být opravdovými vizionáři a bojovat za spravedlivou věc nebo ideály.
Zajímá vás všechno a každý, někdy se snažíte dělat příliš mnoho věcí najednou. Pro vnitřní klid potřebujete období, kdy jste sami a věnujete se meditaci a přemýšlení. Nejlépe se vám daří při aktivitách, které milujete, protože právě při nich cítíte svoji vnitřní sílu.

Práce a nadání

Jste kreativní a pragmatičtí, dokážete dobře odhadnout lidi a hodnotu věcí. Jste mnohostranně nadaní, a když vynaložíte patřičné úsilí, můžete mnoho dosáhnout. Zpravidla jste ambiciózní a soutěživí, šikovní ve svém povolání, ať malujete nebo vaříte. Jste dobří úředníci, kteří mohou úspěšně zastávat i manažerské pozice. Máte dobré komunikační schopnosti, a tak míváte zájem o povolání učitele nebo práci v médiích, reklamě, stycích s veřejností. Pokud jste se rozhodli pro kariéru v oblasti podnikání, může vás přitahovat bankovnictví nebo burza. Dokážete přesvědčovat i přikazovat, proto můžete být úspěšní ve všech povoláních, kde jednáte s lidmi.

Láska a vztahy

Jste velkorysí a přátelští, rádi vyhledáváte společnost druhých. Chcete se zdokonalovat a přitahují vás inteligentní lidé, kteří na sobě pracují. Máte rádi vědění, a proto se připojujete ke skupinám, ve kterých se můžete něco nového dozvědět nebo naučit. Jste čestní a přímí, někdy ale neumíte vyjádřit své city nebo máte přílišnou snahu toho druhého kontrolovat. Nejlépe se vám daří v partnerství s lidmi, kteří mají podobné zájmy nebo s vámi pracují na společném projektu.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 13. ledna

26. ledna 2017 v 16:58 | Nina |  Den narození
Jste rozhodní Kozorohové vyzbrojení silnou vůlí a bystrým intelektem. Musíte pořád něco dělat a tvořit, abyste maximálně uplatnili svůj talent. Rozvíjením intuitivní vnímavosti můžete dojít k hlubšímu poznání sebe i světa a vyhnout se tak obdobím frustrace. Váš šarm a schopnost vést druhé vám mohou pomoci až na vrchol.
Vedlejší vliv vládce dekanu vám dává bystrost a schopnost soustředit se. Umíte jít k jádru věci, jste praktičtí myslitelé se zdravým selským rozumem. Rádi začínáte nové projekty nebo řešíte problémy. Jste ve své práci přesní, a když si vytyčíte nějaký cíl, jdete za ním vytrvale. Najděte si chvilku na odpočinek a zvažujte, zda jste neztratili smysl pro humor a zda to se svojí pracovitostí a vážností nepřeháníte.
Jste nejen pragmatičtí, ale také vnímaví lidé s bohatou představivostí. Cítíte se nejšťastnější, když se plně věnujete úkolu či činnosti, s nimiž se plně ztotožňujete. Tvrdohlavost a neústupnost ale mohou být největšími překážkami pro rozvoj a uplatnění vašich schopností.
Od osmi do sedmatřiceti let je pro vás velmi důležitá nezávislost, sebevyjádření, noví přátelé a vyrovnané vztahy. V osmatřiceti letech emočně vyspějete a vytvoříte si výraznější vnitřní život. To se může projevit na vašich vizích, tužbách, snech a ideálech. Až vám bude osmašedesát let, bude kladen větší důraz na větší iniciativu a přímější a odvážnější přístup ve vztazích k druhým.

Vaše skryté já

Máte silnou intuici a můžete dojít skutečné moudrosti. Když se naučíte důvěřovat svým instinktivním reakcím, uvědomíte si svoji vnitřní sílu. Samota je cena, kterou někdy musíte zaplatit za své vysoké ideály. Máte umělecké sklony, jste vizionáři a kreativní myslitelé, což někdy projevujete psaním nebo zájmem o mystiku. Jste perfekcionisté a skvělí analytici.
Váš bystrý intelekt a psychologické znalosti vám umožňují porozumět lidem a jejich motivům, ale také analyzovat vlastní pohnutky a sebe. Upřednostňujete osobní kontakt a máte schopnost dát lidem pocit vlastní důležitosti. Máte smysl pro humor, rádi zaměstnáváte svůj intelekt a soutěžíte v tomto ohledu s druhými.

Práce a nadání

Dokážete pilně a usilovně pracovat, jste kreativní a umíte vést druhé. Vaši zaměstnavatelé nebo nadřízení vás chválí za vaši zodpovědnost a tvůrčí přístup. Jste disciplinovaní a zachováváte klid i v kritických situacích. Díky své intuici jste dobří při řešení problémů a můžete pracovat jako poradci nebo specialisté. Zájem o dějiny, filozofii a spiritualitu vás vede ke studiu metafyziky. Díky svému pozitivnímu postoji ke vzdělání můžete být i dobrými učitelli nebo spisovateli. Můžete pracovat jako poradci nebo úředníci.

Láska a vztahy

Jste šarmantní, otevření a nemáte problémy získat si přátele a obdivovatel. Potřebujete lásku, ale vaše nesmělost vám někdy brání v komunikaci s druhými. K tomu občas přispívá i konflikt mezi láskou a pracovními povinnostmi. Když si vyberete partnera, dokážete být mimořádně loajální. Čím univerzálnější je váš přístup k světu, tím uvolněnější jste v osobních záležitostech. Nejlepší pro vás je najít si partnera, který sdílí vaše zájmy, naděje a aspirace.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 12. ledna

26. ledna 2017 v 16:43 | Nina |  Den narození
Jste přátelští, pracovití a praktičtí Kozorohové vyzbrojení osobním šarmem. Jste nezávislí, vaše přirozené diplomatické nadání vám umožňuje úspěšně spolupracovat s druhými a podílet se na skupinových aktivitách. Jste praktičtí, máte i dobrou představivost a schopnost vize.
Vedlejší vliv vládce dekanu se projevuje především zodpovědností, cílevědomostí a dobrou vnímavostí. Jste metodičtí a hrdí na svou práci, když se do něčeho pustíte, pokračujete v tom usilovně bez ohledu na to, kolik času vás to stojí. Práce je pro vás velmi důležitá. Neměli byste ale kvůli ní zapomínat na své okolí.
Máte praktický obchodní talent a jste emotivní. Proto je pro vás podstatné najít rovnováhu, aby vás netrápilo vnitřní napětí a nevyváženost. Vyznáte se v materiálním světě, ale máte hlubší zájem o mystická, spirituální či metafyzická studia. Spojení citlivosti a bystrého intelektu z vás dělají dobré znalce lidí. Potřebujete neustálou aktivitu, můžete se angažovat v komunálních záležitostech, nebo jako poradci či špecialisté.
Od devíti do osmatřiceti let je pro vás velmi důležitá nezávislost, sebevyjádření, noví přátelé a vyrovnané vztahy. V devětatřyceti letech emočně vyspějete a vytvoříte si výraznější vnitřní život. To se může projevit na vašich tužbách, snech a ideálech. Budete tvořivější a začnete se zajímat o spiritualitu. Až vám bude devětašedesát let, bude se klást důraz na větší iniciativu a přímější a odvážnější přístup ve vztazích k druhým.

Vaše skryté já

Musíte se naučit uvést své grandiózní sny a nápady v život. Vaše inteligence a vnitřní vznešenost vás často postaví do vedoucí pozice. I když jste chytří a nadaní, občas vás sužují pocity nejistoty a pochybnosti. Když si uvědomíte sílu svých znalostí i své intuice, můžete z toho načerpat sebedůvěru potřebnou k realizaci projektů.
I když jedna část vaší osobnosti by nejraději seděla v klidu doma a odpočívala, váš smysl pro zodpovědnost vás nutí do činnosti. Vnitřní potřeba harmonie se může projevit láskou k hudbě a umění. Někdy vás trápí obavy, ve svých lepších dnech ale inspirujete druhé svojí energií a vnitřní silou.

Práce a nadání

Jste přátelští a diplomatičtí a vyžíváte se ve všech aktivitách, které vyžadují spolupráci s druhými. Dobře zacházíte s psaným slovem, a pokud máte hudební sluch, můžete komponovat a hrát. Někdy máte potřebu kreslit nebo malovat. Jste soutěživí a ambiciózní, proto vás láká i svět sportu. Pokud si zvolíte nezávislé povolání, můžete vyniknout jako obchodníci, agenti nebo vyjednavači. Můžete také usilovat o kariéru v oblasti styků s veřejností či poradenstvím. Pokud zvolíte úřednickou dráhu, máte předpoklady stát se úspěšnými diplomaty nebo obchodními atašé. Přitahuje vás i fotografie a návrhářství. Nebojíte se novot, a tak si můžete najít práci i v oblasti informačních technologií.

Láska a vztahy

Navenek jste společenští, v nitru ale spíše rezervovaní. Partnerství je pro vás zvlášť důležité, protože toužíte po domově. Obvykle jste loajální a připraveni přinášet oběti, aby vaše partnerství bylo harmonické. Mějte se ale na pozoru, abyste se nezdáli být chladní nebo lhostejní. I když jsou pro vás mezilidské vztahy důležité, udržujte rovnováhu mezi družností a nezávislostí.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

ANO/NE v kartách

25. ledna 2017 v 19:00 | Nina |  Karty LENORMAND
Při vykládání karet je velmi důležité, umět správně fomulovat otázku. Většinou se snažím pokládat otázku formou - "Jak se bude situace v této oblasti dál vyvíjet?" nebo "Jaké jsou možnosti při zvolení této cesty?". I přesto, že nám karty moc dobře nedokáží razantně odpovědět ve stylu ANO-NE, mám pro vás přehled 36 karet a jejich přiřazení, které jsem našla kdysi na jednom fóru věnovaném výkladu Lenormandek. Může posloužit lidem, co to mají rádi rychle stručně, ale prosím nedělejte z toho opravdu nějaké jednoznačné závěry. Ono opravdu hodně záleží na tom, jak se budete ptát i touto formou a mnohdy to může být dost nejednoznačné. Například pokud se budete ptát - "Rozvede se?" A ona mi například vyjde karta "KOTVA", což při srovnání může ukazovat na jednoznačné ANO, ale je třeba brát v úvahu to, že kotva upevňuje...drží se něčeho a jen tak se nepustí.....
A tak přikládám pro ty z vás, kteří to chtějí alespoň vyzkoušet.

1. JEZDEC- ano, už brzy (se mohou splnit představy nebo přání)
2. JETEL - ano, máš štěstí (ale, ne navždy)
3. LOĎ - ano, bude to tak (proto zůstaň v naději)
4. DŮM - ano, buď v pohodě
5. STROM - neutrální (beze změny - zůstane to tak, jak to je)
6. MRAK - ne, ale slunce opět vyjde, zakrátko bude líp
7. HAD - spíš ne, je to moc komplikované (ale nakonec se to podaří, nakonec ano)
8. RAKEV - definitivně ne
9. KYTICE - ano, je to milé (až překvapující)
10. KOSA - rozhodně ne, je to riskantní
11. PRUTY - raději ne, bylo by to jen na zlost
12. PTÁCI - spíš ne (hlavně pokud to tvrdí jiní lidé či obecně okolí, pověry apod.)
13. DÍTĚ - neutrální (nestojí to za řeč, začni znovu)
14. LIŠKA - ne a dej si na to pozor (možná tě chce jen někdo zkoušet)
15. Medvěd - neutrální (jak kdy, ale s podporou můžeš počítat)
16. HVĚZDY - ano, doufej (a věř a potom tě v této věci štěstí nemine)
17. ČÁP - neutrální (bude to jinak, než je tomu doposud)
18. PES - ano, spolehni se
19. VĚŽ - ne (ano pouze v tom případě, že je tazatel velmi silná osobnost)
20. PARK - neutrální (záleží na mnoha dalších věcech z vnějšku)
21. HORA - ne, je to příliš obtížné (a výsledek nebude odpovídat vynaložené námaze)
22. CESTY - neutrální (jak se rozhodneš, možnosti existují - minimálně 2, jen si vybrat)
23. MYŠI - ne, nestojí to za to (protože člověk vždy něco při tom ztratí)
24. SRDCE - ano, raduj se (je to srdečné)
25. PRSTEN - neutrální (opakuj, popř. bude to tak stále a pořád dokola)
26. KNIHA - teď ne (ještě to není zralé)
27. DOPIS - neutrální (ano nebo i ne, ale pouze povrchně, málo, krátce)
28. PÁN - neutrální (záleží hlavně na něm)
29. DÁMA - neutrální (záleží především na ní)
30. LILIE - ano, buď v klidu (a ať tě zatím ani nenapadne nic v té věci podnikat)
31. SLUNCE - ano, je to velmi optimistické
32. MĚSÍC - neutrální (jak se to vezme a hlavně co nám říká naše intuice)
33. KLÍČ - neutrální (potvrzuje tazatelovo přání - je-li to "ano", pak ano, je-li to "ne", tak ne)
34. RYBY - ano (a čím dál víc)
35. KOTVA - ano, buď si jist
36. KŘÍŽ - rozhodně ne

Numerologie v kartách

25. ledna 2017 v 18:16 | Nina |  Numerologie
Protože se zajímám o numerologii, tak jsem si před pár lety zakoupila balíček 70 karet, které vyjadřují určité vlastnosti a mají vzájemnou vazbu na čísla. Klasická numerologie, jak ji známe, pracuje s čísly od 1 do 9. Tento balíček karet je vytvořen na základě stejných čísel s tím rozdílem, že zahrnuje i opomíjenou číslici 0, která symbolizuje touhu po úplnosti.
Doporučuji pro zájemce o numerologii a příznivce vykládacích karet.

img

Lidé narození 11. ledna

25. ledna 2017 v 17:35 | Nina |  Den narození
Jste tvrdě pracující Kozorohové se silným idealistickým a kreativním duchem. Jste vážní a ambiciózní, dokážete ale být i šarmantní a máte přirozený dar jednat s lidmi. Jste individualisté. Dbáte na vnější vzhled a oblékáte se dobře, i když někdy nekonformně. Jste sice vyzbrojeni silnou vůlí a rozhodností, míváte ale také období váhavosti, obav a nerozhodnosti.
Vedlejší vliv dekanu vás činí průbojnými a činorodými, s dobrou schopností koncentrace. Jste inteligentní a cílevědomí, umíte skvěle řešit problémy a jste zvyklí dotahovat věci do konce. Jste dobří stratégové a pragmatici, kteří chtějí své nadání uplatnit prakticky. Když se pro něco jednou rozhodnete, vynaložíte veškeré úsilí, abyste toho dosáhli. Neměli byste ale brát život příliš vážně, abyste nebyli emocionálně frustrovaní a zklamaní. Své silné emoce můžete nasměrovat pozitivně, k náklonnosti a soucitu s lidmi.
Protože máte rozličné zájmy a potřebujete aktivitu, měli byste si užívat cestování a dobrodružství. Oceňujete krásu a toužíte užít si života. Naštěstí vlastníte finanční potenciál a dokážete si ho udržet. Ženy mohou být pro váš život výjimečným přínosem.
Od deseti do devětařiceti let toužíte být nezávislí a máte větší zájem o přátelství a vědmosti. Budete chtít vyjádřit svou individualitu. Po čtyřicítce se soustředíte na své emocionální potřeby a ideály, stáváte se citově vnímavější, rozvíjíte své tvůrčí schopnosti, zajímáte se o spiritualitu. To vás může povzbudit k hledání idealistických a duchovních cílů. Ve středním věku bude možná vaše práce spojena s cestami a změnami, které pozitivně ovlivní váš život. Sedmdesátý rok je pro vás zlomový. Klade se větší důraz na iniciativu ve vlastních záležitostech.

Vaše skryté já

Můžete inspirovat druhé a předávat jim své ideály a představy. Nevydávejte proto energii na vedlejší a nepodstatné záležitosti, které by vás jen odvedly od hodnotných cílů. Soustřeďte se na kreativitu. Pozornost věnujte i tomu, co jíte. Nezapomeňte na regeneraci sil a správný životní styl.
Okolí si neuvědomuje, že v nitru někdy trpíte pochybami a nerozhodností. Časem díky zkušenostem získáte životní moudrost a spiritualitu. Extravagance a impulzivní jednání vám neprospějí. Odolávejte i pokušení vydělat rychlé peníze.

Práce a nadání

Potřeba sebevyjádření a svobody by měly být základem vaší kariéry. Neradi se podřizujete. Ideální pro vás bude svobodné povolání. Jste dynamičtí a podnikaví a většinou se řídíte svými vlastními zákony. Jste vnímaví a nezávislí myslitelé, proto se pro vás hodí povolání učitele, poradce, psychologa. Míváte zájem o filozofii, náboženství a metafyziku, můžete být i dobrými astrology. V kariéře vás podporují ženy. Máte cit pro slova, velkou představivost a jste komunikativní, což z vás dělá potenciální spisovatele, herce, hudebníky. Váš idealismus a ochota bojovat za spravedlivou věc z vás činí skvělé kleriky, politiky a úředníky.

Láska a vztahy

Jste okouzlující a přitažliví, máte kolem sebe stále lidi. Přitahují vás především osoby, které vás nějakým způsobem inspirují. Může pro vás být velmi výhodné najít s ostatními společný cíl nebo zájem. Jste vnímaví a emotivní, potřebujete být občas sami a uspořádat si v klidu myšlenky a pocity. Pak rozpoznáte, co je pro vás dobré a co ne, a udržíte si rovnováhu mezi nezávislostí a potřebou druhých. Sebedůvěra a přátelská rivalita s kolegy mají dobrý vliv na vaši výkonnost.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 10. ledna

24. ledna 2017 v 17:30 | Nina |  Den narození
Jste praktičtí, přátelští a rozhodní Kozorohové, vyznačující se silnou vůlí a přímostí. Máte dobře vyvinutý šestý smysl, hlavně co se hmotných záležitostí týče. Umíte ocenit hodnotu věcí a rozumíte lidem. Pokud spojíte instinkty s rozhodností, rozhodně svého cíle dosáhnete. Jste ambiciózní, máte potřebu vést, potřebujete pouze uplatňovat sebedisciplínu a budete mít výrazný úspěch.
Vedlejší vliv vládce dekanu se projevuje šarmem, který vám pomáhá ve společnosti i k úspěchu. Rádi se obklopujete krásou, stylem a luxusem. Hmotné zabezpečení, společenské postavení a prestiž jsou pro vás velmi důležité. Budete se snažit dosáhnout výsledků, pokud vám za to budou stát. Užíváte si života, ale měli byste se mít na pozoru, abyste pro pohodlí nepodlehli přílišnému materialismu.
Jste příjemní a přitažliví, proto se vám daří při aktivitách spojených s lidmi. Chcete vytvářet harmonické vztahy, jste citliví vůči svému okolí. Toužíte po bezpečí a vše, o co v životě usilujete, stavíte na pevné základy. Usilovnou prací a pozitivním přístupem získáte tolik síly, že můžete hory přenášet. Znalostmi a úspěchy děláte na druhé dojem.
Od jedenácti do čtyřiceti let toužíte být nezávislí a máte větší zájem o přátelství a vědomosti. Možná budete potřebovat vyjádřit své unikátní názory a experimentovat. Ve věku jednačtyřicet let vaše emocionální citlivost se zjemňuje a začínáte rozumět snům. To vás může povzbudit k hledání idealistických a duchovních cílů. Jednasedmdesát let je pro vás zlomový rok - budete klást důraz na iniciativu ve vlastních záležitostech.

Vaše skryté já

Jste zaměřeni na výkon, myslíte nezávisle, uvědomujete si moc znalostí a úsudku. Jste odvážní a praktičtí a skvělí při řešení problémů. Vnímavá a intuitivní mysl je schopná inspirativního myšlení, což vás přitahuje k psaní, umění, filozofii, náboženství nebo metafyzice. Jiný aspekt vaší osobnosti se projevuje schopností inspirovat a strhnout druhé. To z vás může udělat přirozené vůdce, mějte se při tom ale na pozoru, abyste nepodléhali svévoli a panovačnosti.
Jste velkorysí a mií, někdy dokážete být velmi starostliví. Vaše problémy nebývají finančního rázu, ale spíše emočního, zvláště když jste zklamáni druhými lidmi. Naštěstí máte schopnost vidět východiska a tak měnit situace k lepšímu.

Práce a nadání

Jste pracovití a ambiciózní praktikové, rádi jste nezávislí a často volíte povolání podnikatele nebo producenta. Jste manuálně zruční a toužíte vybudovat něco trvalého, což vás může přivést do světa obchodu. Můžete být přitahováni stavebnictvím, strojírenstvím nebo budete něco budovat. Pokud vás láká umění, chcete i tam vydělávat peníze.Můžete uspět v propagaci nebo výrobě a řízení. Ačkoliv máte skvělý obchodní talent, cítíte se někdy přitahováni filozofií, náboženstvím nebo metafyzikou. Jste zvídaví a vynalézaví, chcete prozkoumat neznámé oblasti, často jste nekonformní.

Láska a vztahy

Máte elegantní vkus a smysl pro styl. Dovedete vytvořit atraktivní domov, kde bavíte přátele a známé. Jste ambiciózní a vyhledáváte inteligentní nebo úspěšné lidi, neradi trávíte čs s lidmi neúspěšnými. Jste vášniví, ale přesto neztrácíte praktický náhled. Dokážete bt velkorysí vůči těm, které milujete, někdy se ale nečekaně zachováte jako skrblíci. Jste hrdí a šarmantní, neměl by pro vás být problém najít partnera. Dejte si však pozor, aby materiální aspekty nebyly příliš důležitým faktorem ve vašich intimních vztazích.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 9. ledna

23. ledna 2017 v 19:04 | Nina |  Den narození
Jste praktičtí, pracovití a vytrvalí Kozorohové, opatrní, dlouhodobě budující trvalé základy. Když se jednou rozhodnete pro nějakou osobu nebo projekt, dokážete být loajální a zodpovědní. Vaše myšlení je prostoupeno zájmem o blaho druhých. Musíte se ale mít na pozoru před negativním myšlením, které způsobuje frustraci a netrpělivost a vzdaluje vás od vytyčených ideálů a přání.
Vedlejší vliv vašeho dekanu se projevuje ve vašem přirozeném kreativním nadání. To uplatňujete v umělecké činnosti, kde vyjadřujete svou představivost, nebo při jednání s lidmi. Potřebujete lásku a přízeň druhých, vyhledáváte jejich souhlas a mezilidské vztahy hrají ve vašem životě mimořádně důležitou roli.
Milujete krásu a příjemné věci života, rádi jste obklopeni přepychem, ale vaše nechuť k disharmonii způsobuje, že strkáte hlavu do písku a vyhýbáte se i prospěšné konfrontaci. I když narazíte na překážky, nebuďte pesimističtí ani materialističtí. Mnoho svých problémů můžete snadněji vyřešit, pokud si dokážete uchovat nadhled. Naštěstí máte dostatečnou výdrž a inteligenci, abyste zvítězili pouhou vytrvalostí.
Od dvanácti do jednačyřiceti let je velmi důležitá nezávislost, sebevyjádření a poznávání nových přátel a vyrovnaných vztahů. Ve dvaačtyřiceti letech emočně vyspějete a vytvoříte si výraznější vnitřní život. To se může projevit na vašich vizích, tužbách, snech a ideálech. Ve zralém věku, poté co projdete mnoha změnami, pro vás bude velkým přínosem partnerský vztah i spolupráce s ostatními. Až vám bude sedmdesát dva let, bude kladen důraz na větší iniciativu a přímější a odvážnější přístup ve vztazích.

Vaše skryté já

Dynamické emoce potřebují pozitivní uplatnění a vyjádření, jinak vás zapletou do dramatu osudů ostatních lidí. Schopnost pomáhat druhým vás naplní vnitřním uspokojením a získá vám přátele. Jste charismatičtí, a když cítíte sebejistotu, dokážete svoji sílu a lásku přenášet na druhé.
Jste praktičtí, ale máte i dobrou představivost. Máte rádi řád, ale i schopnost vize. Potřebujete plán a vaše činnost musí být smysluplná, jinak máte tendenci k neklidu a útěku od reality. Máte touhu po sebezdokonalování a práce hraje ve vašem životě důležitou roli, proto byste měli vyvíjet snahu a soustředěné úsilí k tomu, abyste plně uplatnili své vlohy. Pokud budete tvrdě pracovat, uvidíte, že se finanční podpora objeví vždy, když ji budete potřebovat.

Práce a nadání

Jste podnikaví a obdařeni fantazií, většinou si chcete zachovat svobodu a nezávislost. Potřebujete změnu a různorodost, proto často kombinujete práci s cestováním. Potřeba činnosti a pokroku vás vede k tomu, že vyzkoušíte řadu povolání. Ať děláte cokoliv, vyhýbejte se nudným zaměstnáním, ve kterých nemáte žádný výhled na postup a na dobrodružství. Jste idealističtí, poetičtí a kreativní, přitahuje vás hudba a umění. Pokud vás zajímají obchod nebo sociální reformy, můžete se rozhodnout pro kariéru v oblasti ekonomiky, marketingu nebo politiky. Se svým nadáním k rychlému myšlení a okouzlující osobností můžete spojit práci s cestováním, například jako obchodní cestující nebo pracovník cestovní kanceláře.

Láska a vztahy

Jste idealisté hledající dokonalého partnera, někdy dáte přednost platonickému vztahu, pokud nenajdete toho, kdo odpovídá vašim vysokým nárokům. Abyste si ušetřili pozdější frustraci a zklamání, zvolte si raději partnera s lidumilnou povahou. Někteří z vás si vyberou partnera, kterého mohou postavit na podstavec jako pomník nebo zachraňovat. Měli byste volit opatrně a obezřetně. Když se rozhodnete, jste loajální a věrní.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Lidé narození 8. ledna

22. ledna 2017 v 20:00 | Nina |  Den narození
Jste silní, odhodlaní a ambiciózní Kozorohové, ale nechybí vám ani jemnost a cit. I když jste rozhodní, soutěživí a pracovití, máte i cit a představivost a umíte projevit šarm. Při vší své praktické zaměřenosti byste neměli zapomínat na svoji intuici a smysl pro vizi.
Vedlejší vliv vašeho dekanu je patrný ze zájmu o hudbu a umění i z obezřetného zacházení s penězi. Při styku s lidmi uplatníte znalost povahy i schopnost s druhými dobře vycházet. Milujete krásu a lesk, rádi se pohybujete v harmonickém, či dokonce luxusním prostředí. Dokážete kolem sebe šířit dobrou náladu, i když jste sami uvnitř občas nejistí a plní pochyb.
Při sledování snů a vizí jste někdy váhaví, o to rozhodněji však uskutečňujete své plány týkající se hmotného zabezpečení a úspěchu. Máte silnou vůli a bystr intelekt, učíte se rychle, pokud vás něco opravdu zajímá. Zájem vás může přenést i přes rozpaky a nerozhodnost, či tísnivá období, kdy vám hrozí sklouznutí k drogám či alkoholu. Silně vyvinutý smysl pro styl a dramatičnost vám dává vyniknout v davu.
V ládí na vás může mít vliv nějaká silná žena. Od třinácti do dvaačtyřiceti let je pro vás důležitá nezávislost, sebevyjádření a noví přátelé či skupinové aktivity. Ve věku třiačtyřicet let se budete víc soustředit na své emocionální potřeby a ideály, stáváte se citově vnímavější, rozvíjíte své tvůrčí schopnosti, zabýváte se sny a vizemi. Když dosáhnete věku třiasedmdesát let začnete uplatňovat víc iniciativy a aktivního jednání.

Vaše skryté já

Uvědomujete si svůj enormní potenciál. Mnohé z toho, co se v životě naučíte, se týká práce. Naštěstí si uvědomujete výhody, které vám přináší spolupráce s druhými, a to se může týkat i partnerství. Je ale důležité, abyste nebyli na nikom a ničem příliš závislí, jinak podléháte strachu a jste příliš vážní.
Musíte se naučit nadhledu v hlubším významu tohoto pojmu, a to se vám možná bude dařit až s přibývajícím věkem. Teprve když si tuto potřebu uvědomíte, získáte opravdovou vnitřní svobodu a zájem o věci obecnějšího významu. Díky své intuici se dokážete dívat i za horizont všedních zájmů a vytvářet něco originálního.

Práce a nadání

Jste praktičtí a ambiciózní, ale i společenští, potřebujete být v kontaktu s druhými nebo s nimi spolupracovat. Vaše schopnost pracovat systematicky, vytrvale a věnovat potřebnou pozornost i detailu z vás činí výborné vědce nebo lektory a pedagogy. Můžete uspět i v obchodě nebo oblasti sociálních reforem. Šarmem, příjemným hlasem a potřebou sebevyjádření se dokážete uplatnit i v zábavním průmyslu, v politice nebo filozofii. Vnímavost a potřebu harmonie můžete vyjádřit v umění a hudbě.

Láska a vztahy

Osobní šarm vám zaručuje společenský úspěch, i když většinu lekcí vám život udílí na poli partnerství. Jste přitahováni úspěšnými a inspirativními lidmi, a pokud jste zamilovaní, dokážete dát všechno. Jste vášniví a oddaní milenci, i když někdy náladoví. Domov je pro vás velmi důležitým místem.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová, Geraldine Sullivanová

Planeta Měsíc (LUNA)

22. ledna 2017 v 18:57 | Nina |  Astrologie
Měsíc v mytologii značí ženské božstvo. Je symbolem čisté ženskosti jako protiklad Slunce - symbolu mužnosti. Tak jako Slunce ovládá rozum a vůli, vládne Měsíc plodnosti, růstovým silám v přírodě, instinktu a celé oblasti citových vztahů.

Příznivě aspektovaný Měsíc poukazuje na silné spojení se silami přírody, silnou přizpůsobivost, otevřenost a schopnost citového zážitku. Lidé ovládaní Měsícem bývají přítulní a empatičtí. Naplnění života hledají v lásce a partnerském vztahu.
U osob s negativně aspektovaným Měsícem se projevují sklony k pudovosti, slabé vůli, sentimentalitě a přílišnou citlivostí ochromují svou činorodost. Obětavost se u nich mění v poddanost.

Pro tyto vlastnosti značí Měsíc dobré uplatnění v jednoduchých povoláních, které mají spojení s lidmi a vřejností, a zejména v takových, která vyžadují zvýšený citový přístup.
Měsíc ovládá malý mozek, ženské pohlavní orgány, všeobecně labilní konstituci, krevní onemocnění a způsobuje stavy nespavosti.

Chcete-li zjisti lunární postavení v době vašeho narození, můžete zkusit tuto adresu: http://astrologie.najdise.cz/
Naopak pokud vás zajímá současné a budoucí postavení Luny, můžete zkusit lunární kalendář: http://www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar

Lidé narození 7. ledna

22. ledna 2017 v 18:45 | Nina |  Den narození
Jste chytří, intuitivní a pracovití Kozorohové, klíčem k úspěchu je váš vnímavý intelekt. Jste praktičtí a oběma nohama stojíte pevně na zemi, ale máte také ideály, kterými dokážete inspirovat druhé. Jste altruisté, znáte dobře lidi a umíte s nimi jednat.
Vedlejší vliv vašeho dekanu se projevuje vaší výdrží, kreativním nadáním a sklonem k umění. Umíte spojit obchod se společenskými aktivitami, spřádáte velké plány a chcete to někam dotáhnout. Potřebujete ale držet v šachu svůj neblahý sklon k tvrdohlavosti a neochotě přizpůsobit se.
Jste zpravidla společenští, někdy se však izolujete, a pak se cítíte osamělí. Potřebujete udržovat rovnováhu mezi různými stránkami své osobnosti. Zvláště mezi usilováním o hmotný úspěch a idealismem a tíhnutím k duchovnu. Osud vám také nadělí okamžiky náhlého vhledu a nečekané přízivé obraty ve vývoji vašich záležitostí, zvláště při spolupráci s druhými a na cestách.
Od čtrnácti do triačtyřiceti let je pro vás důležitá nezávislost, sebevyjádření a noví přátelé či skupinové aktivity. Ve věku čtyřiačtyřiceti let se soustředíte na své emocionální potřeby a ideály, stáváte se citově vnímavější, rozvíjíte své tvůrčí schopnosti, zabýváte se sny a vizemi. Když dosáhnete věku čtyřiasedmdesát let, což představuje víc iniciativy, odvahy a přímého jednání ve vztahu k ostatním.

Vaše skryté já

Především si musíte uvědomit svoji vnitřní sílu a odmítnut zaměstnání, které neodpovídá plně vašim schopnostem a možnostem. Někdy se dostanete do situace, kdy vaším nadřízeným bude člověk, který nedosahuje vaší mentální úrovně. Pak musíte osvědčit pevnou víru ve své schopnosti. Jste otevřeni novým nápadům a myšlenkám, zajímáte se o otázky svobody a společenské reformy. Můžete uplatnit svoji kreativitu a nápady. Vaše nezávislé názory mohou vést ke konfrontaci s druhými, když se ale budete přísně držet věcné, neosobní argumentace, můžete na tomto poli vyniknout. I když se nehrnete dopředu, máte přirozené schopnosti řídit věci na určitém úseku.
Jste vnímaví, a tak někdy podléháte náladovosti, stáhnete se do ústraní nebo působíte chladně. Máte dobrou intuici a šestý smysl, který vám toho hodně prozrazuje o lidech nebo situacích. Když důvěřujete svým vnitřním impulzům, napojíte se na zdroj moudrosti a spontánnosti. To vám opět pomáhá vyzařovat teplo a lásku, kterými okouzlujete druhé.

Práce a nadání

Máte sice obchodní nadání, ale pravděpodobně vás budou přitahovat spíše povolání, ve kterých můžete spojit manažerské schopnosti s mimořádnou představivostí a kreativitou. Například při psaní, divadle a umění vůbec. Organizační nadání a idealismus vás mohou vést k tomu, že si najdete místo v nějaké velké státní organizaci. Mohou z vás být i vynikající učitelé, poradci nebo sociální pracovníci. V obchodním světě se můžete uplatnit jako vyjednavači nebo zprostředkovatelé spravující finanční záležitosti druhých. Nevadí vám působit spíše v zákulisí. Neměli byste ale pracovat na místech, kde neuplatníte celý svůj potenciál. Protože jste idealisté, často zasvětíte svůj život sociálním reformám.

Láska a vztahy

Šarm a romantičnost vám snadno získávají přátele a obdivovatele. Přitahují vás inteligentní lidé, potřebujete partnera, který je stejný vizionář jako vy. Vůči svým nejbližším byste se neměli chovat panovačně. Jste vytrvalí, loajalita je pro vás proto samozřejmostí. Kvůli netypickým zájmům mohou být vaše přátelství úzce spojena s prací nebo společenskými aktivitami.


Zdroj: Magická hra čísel a hvězd - Saffi Crawfordová a Geraldine Sullivanová

Čínské znamení PRASE

22. ledna 2017 v 18:25 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti PRASE

Jste všeobecně oblíbeni pro svou upřímnou a srdečnou povahu, a v okamžicích, kdy druzí své přátele opouštějí, Vy zůstáváte a nabízíte jim pomocnou ruku. Vůči neznámým lidem se zpočátku chováte rezervovaně. S postupem času, tak jak sílí Vaše důvěra, jim ale dáte poznat temperamentnější a srdečnější stránku své povahy. Máte mnoho známých, avšak své soukromé názory a pocity sdílíte pouze s blízkými přáteli. Ve Vaší povaze se snoubí jistá naivita a nevinnost s touhou po nových zážitcích a zkušenostech. Váš temperament Vás někdy může přivést do nesnází, prohodíte-li či provedete-li něco nepředloženého. Je Vám však téměř vždy odpuštěno, neboť jen zřídka jednáte s úmyslem někomu ublížit. Nejste pomstychtiví, a jestliže Vás někdo oklame, spíše se stáhnete do ústraní, abyste si vše znovu promysleli. Máte-li dostatek času na to, abyste vše důkladně zvážili, zpravidla se Vám podaří problém vyřešit.
Jste tolerantní a mírumilovní a nesnažíte se druhým vnucovat své názory. Sami neradi vyvoláváte spory a odmítáte být rovněž předmětem sporů druhých. Přesto však nejste slabí, a vyžaduje-li to situace, naleznete v sobě dostatek síly k tomu, abyste bránili sebe i ostatní. Lidé Vás mají za snílky, a Vy opravdu snílky jste. Máte však dostatek důvtipu na to, abyste se dobře zorientovali v každé situaci. Dbáte na svou dobrou pověst, a ačkoli Vám nevadí, stanete-li se terčem dobře míněných vtipů, nespravedlivé nařčení či otevřené nepřátelství Vás snadno zraní.
Jste vášnivými cestovateli a v lidech hledáte pouze jejich dobré stránky. Často se setkáváte s vřelým přijetím, neboť se dokážete přizpůsobit svému okolí a ke kritice druhých se uchylujete jen tehdy, máte-li k tomu pádný důvod.

Láska a vztahy

Hledání vhodného partnera je pro Vás vzrušujícím experimentem a objevováním neznámého. V citových vztazích býváte důvěřiví, což může některé lidi svádět k tomu, aby zneužili Vaši zdánlivou naivitu. Rychle se učíte a vždy se dokážete vzchopit. Citová krize zlomí pouze výjimečně Vaši odvahu začít znovu.
Váš partner si nemusí být vědom toho, že jste dobrými pozorovateli, kteří zaznamenávají vše, co slyší či vidí. To, že někdy působíte dojmem, jako byste byli duchem nepřítomni, je způsobeno pouze Vaší nechutí události komentovat. Jste tolerantní a svému partnerovi poskytujete svobodu, kterou zároveň vyžadujete i pro sebe. Chcete, aby Váš vzájemný vztah byl založen na lásce a věrnosti. Vaše živá obrazotvornost a nadšení Vám získává obdivovatele, kteří sdílí Váš smysl pro humor a kteří si zároveň cení Vaší vnímavosti a spolehlivosti. Jestliže jste již jednou navázali citový vztah, věříte, že Vaše láska bude opětována - což se také zpravidla stává. Váš protějšek by si však neměl vynucovat projevy Vaší náklonnosti, necítíte-li se v citovém vztahu zcela svobodně.

Práce

Nebýváte ctižádostiví. Jste šťastní, daří-li se vám udržovat rovnováhu mezi prací a soukromým životem. Je vám zcela cizí soupeření o moc, ani nejste schopni podrazit svého kolegu. Jste pilní a své úkoly se snažíte řešit odpovědně a efektivně. Vyhovuje vám týmová práce, neboť vám umožňuje sdílet své představy s ostatními.
Potřebujete se předem seznámit s úkolem, který vás čeká, a svou práci vykonáváte pomalým, avšak stálým tempem. Možnost rizika vás znervózňuje, proto tíhnete k bezpečným řešením. Jestliže se pustíte do nejistého projektu, nepočítejte s jednoznačným úspěchem. Býváte pilnými studenty, a jako většina lidí narozených v roce prasete, i dychtivými čtenáři. Máte proto větší předpoklady k duševní práci. Zároveň nepostrádáte ani touhu po kontaktu s druhými a vaše trpělivost a přívětivost jsou ideálními vlastnostmi pro péči o staré či nemocné.
Dobře se uplatníte v lékařství, jako právníci či hudebníci. Můžete také být dobrými spisovateli, vědci, badateli, zahradními architekty či sociálními pracovníky.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok

Čínské znamení PES

22. ledna 2017 v 18:22 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti PES

Máte čestnou a odvážnou povahu a jste připraveni bít se za správnou věc nebo bránit přítele, který se ocitl v nouzi. Jste citliví a míváte též pochopení pro potřeby druhých. Je-li někomu činěno bezpráví, reagujete okamžitě, neboť máte pocit, jako by se věc týkala Vás samotných. Vaši přátelé oceňují zejména Vaši zodpovědnost a spolehlivost. Vědí, že umíte držet slovo a že si dokážete v čase krizí zachovat chladnou hlavu. Pouze výjimečně zklamete důvěru druhých či nedodržíte to, k čemu jste se jednou zavázali.
Vypráví-li Vám někdo o něčem či dozvíte-li se o nějaké události, potřebujete znát všechny podrobnosti. Pocit, že znáte jen půl pravdy, Vás znepokojuje. Právě tato touha dobrat se celé pravdy však může způsobit, že jste přehnaně kritičtí. Domníváte se, že je Vaší povinností poukazovat na všechny nedostatky. Nečiníte tak ze zlé vůle, ale z přesvědčení, že s poctivostí dojdete nejdál. Vaše připomínky bývají často vyslyšeny a lidé oceňují Vaše nadšení. Dokážete v druhých vzbouzet naději a většinou se nenecháváte svést falešnými představami ani nepropadáte honbě za nepodstatným.
Vaše povaha má i svou pesimistickou stránku - slyšíte-li o událostech, na které nemáte žádný vliv, jako jsou přírodní katastrofy či lidská neštěstí, zmocňuje se Vás beznaděj. Někdy míváte pocit, jako by na Vás doléhala tíže celého světa, a zatoužíte uniknout do ústraní, někam daleko od lidí, kde byste mohli zklidnit svou rozbouřenou mysl. Přejete si, aby se všechny události vyvíjely tím nejlepším způsobem, a s obavami hledíte vstříc nesnázím, které by Vás či Vaše blízké mohly potkat. Zbytečně se netrapte přemýšlením o problémech, které ještě nenastaly. Máte bezpochyby smysl pro povinnost a odpovědnost, čas od času si ale odpočiňte a uvědomte si, že na sebe nemůžete naložit všechna břemena tohoto světa.

Láska a vztahy

Jste trpělivými posluchači a svého partnera povzbuzujete k tomu, aby Vám svěřil všechna svá trápení. Máte-li odhalit své vlastní nitro, býváte mnohem zdrženlivější, neboť nechcete druhé zatěžovat svými vlastními problémy. Potřebujete někoho, kdo by Vám poskytl jistotu a povzbuzení, a cítíte se dobře ve společnosti lidí, kteří nepostrádají sebedůvěru a dobrodružného ducha, tedy ty vlastnosti, které Vám samotným často chybí. Jste stálí a jemní partneři, ale vyžadujete, aby Vaše věrnost byla opětována. Nevzrušuje Vás dobývání druhých a obejdete se i bez žárlivých výstupů. Cítíte-li se osamělí, záhy Vás opanuje úzkost a Vy se stáhnete do své ulity. Tomu, kdo Vás zranil či oklamal, může trvat dlouhou dobu, nežli znovu získá Vaši důvěru.
Bývá pro Vás snazší navázat nejdříve přátelství a teprve později tento vztah proměnit v citové pouto. Jakmile se však jednou pro někoho rozhodnete, býváte věrnými a milujícími partnery, kteří neváhají bránit čest svého druha. Nenechte se proto vyvést z míry náhodnou poznámkou či nechtěnou výtkou svého partnera, když víte, že Váš vztah je založen na solidních základech.

Práce

Jste spolehliví a zodpovědní a je možné vám svěřit citlivé informace. Potřebujete však mít jasnou představu o povaze a smyslu práce, kterou máte vykonávat. Jakmile si jednou ujasníte svou pozici, stáváte se horlivými a vytrvalými pracovníky. Raději se vyhýbejte povoláním, která vyžadují průbojnost a soutěživost, taková zaměstnání by vás jen zbytečně znervózňovala. Namísto toho se zaměřte na práci, která by vám umožnila navazovat upřímné vztahy s druhými lidmi.
Jste svědomitými spolupracovníky a své úkoly plníte, jak nejlépe dovedete. Navzdory tomu, že býváte někdy nerozhodní, a to zejména tehdy, jste-li v časové tísni, uplatníte se stejně dobře jako výkonní členové pracovního týmu či jako spolehliví vedoucí. Se svými kolegy se snažíte udržovat přátelské vztahy, neváháte vystoupit na obranu správné věci a dokážete se účinně zastat druhých.
Dobře se uplatníte ve školství, jako právníci, sociální pracovníci či badatelé. Můžete se také stát dobrými učiteli, lékaři, poradci, advokáty či členy náboženského řádu.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok

Čínské znamení KOHOUT

22. ledna 2017 v 18:18 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti KOHOUT

Býváte rádi středem pozornosti, umíte bavit své přátele, milujete setkání s novými lidmi a v každé situaci dokážete být okouzlujícími společníky. Na veřejnosti se jen zřídkakdy objevujete ošumělí či neupravení. Ti, kdo se narodili ve znamení kohouta, patří totiž k nejlépe oblékaným a upraveným lidem vůbec. Aktivně se zajímáte o oděvy, barvy, střihy a módní doplňky, a k vlastnímu zevnějšku dokážete být stejně kritičtí jako k zevnějšku druhých. Rádi vedete nezávaznou konverzaci a pouze výjimečně se pouštíte do rozhovoru o závažnějších problémech. Za touto fasádou povrchnosti skrýváte bystrý úsudek. Druzí Vám mohou vyčítat, že se rádi předvádíte, a jsou chvíle, kdy jim musíte dát za pravdu. Zároveň však nepostrádáte soucit, moudrost a statečnost, vlastnosti, které přicházejí ke slovu, když někdo potřebuje Vaši pomoc.
Máte silného a nezávislého ducha, který Vám často brání přijmout dobře míněnou radu. Býváte přesvědčeni o vlastním úsudku a rozhodnutích a jste zvyklí dělat si vše po svém. Své názory často vyjadřujete tak nepokrytě, že tím můžete druhé i zranit. Ve chvílích, které vyžadují jasné slovo, však dokážete vystoupit a promluvit. Tato přímočarost je spíše naivitou nežli neomaleností, neboť jste přesvědčeni, že s upřímností dojdete nejdál. Jsou ale okamžiky, kdy by bylo lépe, abyste si své názory, v zájmu zachování přátelských vztahů, nechali pro sebe.
Mnohdy dokážete budit zdání bezstarostnosti, avšak Vaše skutečná povaha zůstává mnoha lidem skryta. Vaše zmatené jednání či nepozornost vypovídají o Vaší zranitelnosti, obranou vám pak bývá humor a mnohomluvnost. Blízcí přátelé znají citlivou a statečnou stránku Vaší povahy, ostatní ji zpravidla poznávají až v čase krizí.

Láska a vztahy

Je pravděpodobné, že se Vám v životě naskytne mnoho příležitostí k navázání citového vztahu, neboť se umíte dvořit a jste okouzlujícími společníky. Vaše záliba ve vybraném oblečení, prostředí a společnosti Vám pomáhá vytvářet romantickou atmosféru příhodnou pro daný okamžik. Jste pyšní na svůj vzhled, a jestliže to situace vyžaduje, umíte zapůsobit inteligentní konverzací.
Jisté nebezpečí v sobě skrývá skutečnost, že vzrušení, jež Vám láska přináší, pramení z Vaší touhy dobývat. Jestliže se pak jednání Vašeho partnera stane příliš předvídatelným, zmocňuje se Vás nespokojenost a Vy se vydáváte za novým dobrodružstvím. Vaše nezávislá povaha vás pohání stále vpřed, ale současně Vás ovládá i žárlivost, kterou se snažíte skrývat. Ve chvílích největší zamilovanosti to bývá spíše žena, narozená ve znamení kohouta, než muž, kdo nepouští ze zřetele otázky praktického života. Perspektivně jste spolehlivými partnery a Vaše nestálost ustane, jakmile potkáte někoho, koho nechcete ztratit. Jste schopni opravdové věrnosti, a jestliže najdete toho pravého, stáváte se oddanými a spolehlivými partnery.

Práce

Umíte střízlivě a logicky uvažovat, nesnášíte však, je-li na vás vyvíjen nátlak nebo jste-li nuceni činit náhlá rozhodnutí. Pokud můžete pracovat svým stálým tempem, máte ty nelepší předpoklady k úspěšné kariéře. Je-li vám ponechán čas na přemýšlení a dostatek volnosti, abyste mohli rozvinout svou představivost, předkládáte praktické a tvůrčí náměty.
Jestliže vaši práci řídí někdo jiný, můžete to pociťovat jako omezování své osoby, což často vede k vaší přehnané kritičnosti. Vyhovují vám proto povolání na volné noze, neboť tak můžete plně rozvinout své schopnosti a uplatnit svou vytrvalost. Nenechte se svést k rychlé nebo lehkomyslé útratě svých úspor, které jste vydělali tvrdou prací. Toto pokušení je jednou z vašich slabých stránek. Naučte se spravovat své finance se stejnou uvážlivostí, s jakou přistupujete ke své práci.
Dobře se uplatníte v zaměstnání, která vyžadují styk s veřejností, v politice nebo v obchodě. Můžete se také stát dobrými spisovateli, kabaretními umělci, odborníky v kosmetice nebo příslušníky ozbrojených sil.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok

Čínské znamení OPICE

22. ledna 2017 v 18:15 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti OPICE

Jste obdařeni přirozenou inteligencí, dokážete se rychle orientovat v každé situaci a vhodně na ni reagovat. I když jste zabráni do konverzace, nikdy neztrácíte přehled o tom, co se kolem Vás děje, zejména tehdy, jedná-li se o Vaši osobu. V duchu komentujete výroky a činy druhých a své postřehy si ukládáte do paměti, abyste je později využili. Jste veselými společníky a dobrými posluchači a lidé se s Vámi často dělí o své radosti i strasti. Dokážete zachovat svěřené tajemství a jednáte bez postranních úmyslů. V životě máte rádi změnu a cítíte se dobře ve společnosti - většina lidí narozených ve znamení opice žije bohatým společenským životem. Jednou z Vašich předností je i schopnost přizpůsobit se a reagovat na nejrůznější situace. Jste-li o to požádáni, umíte také dobře poradit.
Ačkoli jednáte čestně, a je tedy nepravděpodobné, že byste někomu úmyslně škodlili, umíte se vypořádat s těmi, kteří se k Vám zachovali špatně či poškodili Vaši pověst. Pouze pošetilec se opakovaně pokouší překazit Vám Vaše plány. Umíte totiž být i lstiví a dokážete čekat s vědomím, že jednou Vaše příležitost jistě přijde. Vaše snaha dosáhnout toho, co jste si umínili, se může v očích druhých jevit jako projev ješitnosti či touhy ovládat druhé. Dejte proto pozor, abyste tak nepřicházeli o přátele. Proto bývá někdy moudřejší nechat věcem volný průběh a neprosazovat své zájmy za každou cenu.
Většina lidí narozených ve znamení opice mívá vynikající paměť - zatímco ostatní se rozpomínají na jména a čísla, Vy již nabízíte správnou odpověď. Pro Vaši otevřenost a ochotu podat kdykoli pomocnou ruku bývají druzí ochotni zapomenout na Vaši kousavou povahu. Jste přátelští a lidé vyhledávají Vaši přítomnost, nepostrádáte však ani cit a býváte pohnuti neštěstím druhých.

Láska a vztahy

Nevyhýbáte se citovým vzplanutím a zpravidla navazujete více milostných vztahů. Vaši partneři jsou okouzleni Vaší otevřeností, smyslem pro humor a zájmem o okolní svět. Lidé se s Vámi cítí uvolněně, a i ty nejuzavřenější povahy se brzy nechají strhnout Vaším nadšením. Vzpíráte se sice závazkům, jakmile se však jednou usadíte, jen zřídka svého partnera opouštíte.
Počátky partnerských vztahů může občas poznamenat Vaše nevypočitatelnost či dětinské chování. Jste náchylní vykládat si i malou chybu svého partnera jako urážku a býváte náladoví, aniž byste k tomu měli jakoukoli viditelnou příčinu. Tomu pravému se však podaří Vaši nervozitu i pocit nejistoty záhy rozptýlit. Navážete-li hlubší vztah, osvědčujete se jako přizpůsobiví a spolehliví partneři, kteří dokáží být svému protějšku oporou. Vaše osobní kouzlo, činorodost a veselá mysl Vám pomáhají uzavírat pevná přátelství. I po rozchodu jste připraveni podat pomocnou ruku bývalému partneru, který se ocitl v nesnázích.

Práce

Pro své všestranné nadání a rychlé reakce se hodíte pro celou řadu povolání. Lidé narození v roce opice bývají bystří, vzdělaní a intelektuálně založení a pouze výjimečně nejsou schopni uskutečnit to, co si jednou předsevzali. Měli byste se soustředit především na ty dovednosti a znalosti, jejichž zvládnutí vám nečiní větší potíže. Buďte si vědomi svých možností a nepouštějte se do spekulací či zbytečného hazardování. Většina lidí narozených v roce opice však dokáže odhadnout případné nebezpečí a umí hospodařit se svými financemi. Rostete s každou novou překážkou a potýkáte se s ní tak dlouho, dokud ji nevyřešíte. I tehdy, vyhlíží-li situace beznadějně, zkoumáte všechna možná řešení, dokud nenaleznete východisko. Vaše organizační schopnosti spolu s bystrým a tvůrčím přístupem naleznou uplatnění v činnostech, které vyžadují úsudek a rychlé reakce.
Dobře se uplatníte ve sdělovacích prostředcích, bankovnictví, u policie, ve styku s veřejností nebo jako vedoucí pracovníci. Můžete se rovněž stát dobrými návrháři, zručnými dělníky, architekty či projektanty.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok

Čínské znamení OVCE

22. ledna 2017 v 18:11 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti OVCE

Jste ohleduplní, každý krok, který máte učinit, si pečlivě rozmýšlíte a znepokojuje Vás pouhé pomyšlení, že byste někomu mohli nevědomky ublížit. Jestliže jste způsobili nepředvídané potíže či jste někoho neúmyslně zklamali, snažíte se situaci napravit nebo obnovit ztracené přátelství. Právě tato jemná a důvěryhodná stránka Vašeho charakteru Vám nejen získává četné přátele, ale pomáhá vám překonávat těžkosti života.
Jste citliví vůči svému okolí - někdy až přehnaně senzitivní, neboť často mylně interpretujete situace, v nichž se nalézáte. Jste-li komfrontováni s neočekávanou situací, váháte a zmocňuje se Vás nervozita, neboť jste mírné povahy a vyhýbáte se zbytečným konfliktům. Máte též duši tuláka a jste šťastní, můžete-li se vydávat na cesty a poznávat lidi a svět. Pokud nemáte namířeno do oblastí zmítaných nepokoji nebo pokud Vás někdo neobtěžuje, jste sebejistými cestovateli. Vaše cesty rovněž nepostrádají neobvyklý, duchovní rozměr. Pevně se držíte svého přesvědčení, necháte se však inspirovat i vírou či filozofií druhých.
Největší potěšení Vám působí drobné radosti všedního života. Nádherný výhled, krásný předmět či vynikající hudba Vás dokáží nadchnout a naplnit štěstím. Snovou stránku Vaší povahy lze vysvětlit Vaším odporem vůči pravidlům a omezením, jejichž plnění by Vám v životě mohlo působit potíže. V žádném případě se nechcete nechat omezovat přesně stanoveným časovým rozvrhem. Nutkání nechat se vést svou vlastní intuicí vypovídá o Vaší svéhlavosti a Vaše touha nalézt svůj sen může být příčinou Vaší nespokojenosti s tím, čeho jste již dosáhli. Občas si necháte ujít dobrou příležitost, jež se Vám naskytne, neboť Vám činí potíže rychlé rozhodování. Nechcete totiž riskovat drobné životní jistoty, jež jsou pro Vás tak důležité.

Láska a vztahy

V lásce potřebujete jistotu, nevšímavé chování Vašeho partnera u Vás může vyvolat silný pocit nejistoty. Máte citlivou povahu a snadno se necháte pohnout k slzám, často ale nejste schopni určit, co bylo příčinou Vašeho rozrušení. Chybí Vám však odvaha své emoce odhalit, což může způsobit, že mnohdy promarníte příležitost k navázání silného citového vztahu. Styk s cizími lidmi či konverzace s novými známými Vám působí potíže, a je tedy pravděpodobnější, že svého partnera poznáte prostřednictvím společných přátel.
V citovém vztahu neradi hrajete druhé housle a velké potěšení Vám nepřináší ani situace, kdy byste se měli podřizovat striktním požadavkům a podmínkám. Jste jemní a romantičtí, a vyžadujete proto ochranu. Váš tvůrčí duch se zároveň brání jakémukoli omezování. Vaše nekonvenčnost či váhavost může naopak popouzet Vašeho partnera, většinou Vám však pro Vaši milou povahu odpustí. Ve chvílích, kdy jste duchem nepřítomni, se může zdát, že jste vůči svému okolí nevšímaví, je však již součástí Vaší povahy, že nikdy nedráždíte druhé úmyslně.

Práce

Máte schopnost zvrátit nepřízeň osudu - v okamžicích, kdy vše vypadá zcela beznadějně, něco nebo někdo zasahuje ve váš prospěch. Vyhýbejte se mechanické práci či takovým zaměstnáním, kde byste museli denně činit důležitá rozhodnutí. Dáváte přednost pohodě před stresem, a ačkoli dokážete nést odpovědnost, řízení a organizování není vaší silnou stránkou. Příčí se vám striktní plánování a váš nedostatečně vyvinutý smysl pro dodržování časového rozvrhu by vás mohl v takových zaměstnáních přivést do těžkostí.
Je pravděpodobné, že máte smysl pro umění a návrhářství a že vás těší tvořivá práce, která vám zároveň poskytuje dostatek volnosti. Představa, že byste měli v zaměstnání soupeřit s druhými, ve vás vyvolává obavy a stres. Vyberte si proto takovou práci, která vám poskytne potřebnou míru svobody a klidu. Máte-li jistotu a podněty, dokážete se dobře přizpůsobit a rychle rozvíjíte své přirozené nadání.
Dobře se uplatníte v umění, reklamě či ve výzkumu. Můžete se rovněž stát dobrými návrháři, spisovateli, knihovníky nebo filozofy.


Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok

Čínské znamení KůŇ

22. ledna 2017 v 18:08 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti - Kůň

Jste nezávislí a sebejistí a býváte vstřícní nejen k dobrým přátelům, ale i k novým známým. Cítíte se dobře ve společnosti, jste družnými společníky a také výmluvnými a duchaplnými řečníky. Dělá Vám dobře, když druzí oceňují Vaše schopnosti, a nebráníte se lichotkám. Vaše nepředstíraná vřelost Vám získává mnoho přátel. Lidé se Vám často svěřují, neboť se zajímáte o jejich názory a pocity, tato odhalení Vás však často natolik rozruší, že je jen stěží udržíte v tajnosti. Nejednáte ze zlé vůle nebo z pomstychtivosti, prostě se někdy nedokážete ovládnout. Podobná situace může nastat, jestliže Vás něco zaujme či nadchnete-li se pro nějaký nový plán. Ve své nedočkavosti pak totiž můžete druhé urazit nebo nevědomky překazit jejich důležité plány.
Necháváte se snadno unášet novými nápady, a uchváceni jedinečností okamžiku máte nutkání je neprodleně uskutečnit. Jste však příliš impulzivní a hrozí nebezpečí, že si vše dopředu nepromyslíte. Jestliže Vás výsledky Vašeho snažení neuspokojí, obracíte svoji pozornost k jinému projektu a nadšeni novou představou se vydáváte za dalším cílem. Pomyšlení na neúspěch či obtížné překonávání překážek ve Vás vzbuzuje úzkost, a než abyste se trápili chmurnými vyhlídkami, dáváte raději přednost změně kurzu a svou energii napřete jiným směrem. Vaše podnikavost a impulzivnost Vám mohou být někdy prospěšné, neboť Vám odkrývají nové možnosti a příležitosti, častěji jsou však příčinou toho, že Vaše plány zůstanou nedokončeny. Jste vždy připraveni pomoci druhým radou a působíte velmi přesvědčivě, ale za Vaším sebejistým a bezstarostným vystupováním se často skrývají pochybnosti. Ti, kdo Vás dobře znají, to dokáží vycítit, a poskytnou Vám jistotu a oporu, kterou potřebujete.

Láska a vztahy

Poddáváte se citovým vzplanutím a necháváte se unášet euforií nového vztahu do té míry, že mnohdy ve víru emocí zapomínáte na své povinnosti. Vztahy, které navazujete, rozhodně nebývají nudné. Bouřlivé okamžiky střídají intimní chvíle i období prozářená radostí. Nebývá pro Vás jednoduché se usadit a upnout se na jediného partnera. Po překonání počátečního váhání však zpravidla navazujete trvalé vztahy.
Stejně tak jako kůň, kterého je možné uklidnit konejšivým slovem, i Vy býváte okouzleni jemností a láskou. Potřebujete partnera, jenž o Vás bude nejen pečovat a dodá Vám jistotu ve chvílích pochyb, ale který též vyhoví Vaší touze po volnosti a dobrodružství. Někoho, kdo dokáže tolerovat Vaši potřebu věnovat dostatek času svému zevnějšku, abyste si byli jisti, že Váš účes a oblečení odpovídají dané příležitosti. Jedná-li se o domácnost, nejste již tak pečliví, to Vám ale bývá odpouštěno, neboť jste milujícími a oduševnělými partnery.

Práce

Jestliže se jednou pro něco skutečně rozhodnete, pak ze všech sil usilujete o dosažení svého cíle. Dejte si pozor na přílišnou důvěřivost a nepředpokládejte, že všichni budou s vaším řešením souhlasit. Jste činorodí a bystří a dáváte přednost nevšenímu před nepředvídatelným. Rozhodnete-li se rozšířit si své znalosti, abyste lépe uspěli ve svém oboru, vytrvejte až do konce, neyhýbejte se problémům a snažte se je řešit.
Jste pilní, iniciativní a samostatní, ale nevadí vám ani práce v kolektivu, dostává-li se vašemu úsilí patřičného ocenění. Většina lidí narozených v roce koně se těší pevnému zdraví a zvládá jak duševně, tak i fyzicky náročná zaměstnání. Máte předpoklady k tomu, abyste byli schopnými vedoucími, avšak v situacích, jež vás popouzejí, se raději držte zpátky, neboť vaše unáhlednost by vám mohla způsobit potíže.
Dobře se uplatníte v politice, sportu a ve stavebnictví. Můžete se také stát dobrými geografy, výzkumníky, herci, umělci či manažery reklamních nebo obchodních společností.


Zdroj: Čínská znamení - Man-Ho Kwok

Čínské znamení HAD

22. ledna 2017 v 18:05 | Nina |  Čínská astrologie

Charakter osobnosti HAD

Máte ráznou a činorodou povahu a rádi se účastníte duchaplných a zajímavých debat. Přestanou-li se probírat nová témata, Vaše pozornost rychle ochabuje. Je nepravděpodobné, že byste vydrželi vést bezduchý rozhovor příliš dlouho, dáváte přednost inteligentním rozpravám o zajímavých otázkách. Shledáte-li určité téma zajímavým, dokážete diskusi obohatit neobvyklými a podnětnými názory.
Máte dobrý úsudek, Vaší pozornosti jen zřídka unikají nové příležitosti a při uskutečˇování svých záměrů jste vytrvalí a energičtí. Býváte natolik přesvědčeni o zdaru svých záměrů, že často ani nejste schopni brát v úvahu věcné připomínky druhých. Znepokojuje Vás pouze pomyšlení, že byste mohli být usvědčeni z omylu. Sami si necháváte poradit pouze zřídka, jste však trpělivými pomocníky a rádci druhých, kteří oceňují Vaši schopnost podívat se na problém z různých úhlů. Při rozhodování o závažných problémech si dokážete zachovat chladnou hlavu a odstup, a právě Váš pronikavý úsudek Vám umožňuje jednat se vší rozhodností. Upnete-li se na určitý úkol, jednáte rychle a bez váhání, protože jste pevně přesvědčeni o smysluplnosti svého počínání, a jen zřídka mrháte časem a energií na projekty postrádající solidní základ.
Váš život však není jen práce a soutěžení, naskytne-li se Vám příležitost, umíte se zastavit a odpočívat. Svůj dynamický přístup si uchováváte tak dlouho, dokud se Vám nenaskytne možnost úniku do soukromí, kde se můžete věnovat svým zálibám a těšit se ze života. Uzavíráte pevná a trvalá přátelství a jste pozornými a pečujícími partnery. Je snadné vzbudit Váš hněv, a máte-li pocit, že někdo zneužil Vaší důvěry nebo že zranil někoho z Vašich blízkých, neváháte s odplatou.

Láska a vztahy

Získat si přízeň opačného pohlaví Vám nečiní potíže a usilujete-li o někoho, jednáte promyšleně a svého cíle se jen tak nevzdáváte. Jste vtipní a romantičtí a svůj protějšek si žárlivě střežíte. Ani tehdy, když prožíváte pouhý milostný románek, nechcete svého partnera ztratit. Vyhovuje Vám pozornost a láska, kterou milostný vztah poskytuje, bráníte se však zcela uvíznout v jeho osidlech. Rádi navazujete nová přátelství, což může vyvolávat napětí memi Vámi a Vaším partnerem.
Často měříte jiným metrem sobě a jiným svému partnerovi - necháváte si prostor pro cestování a objevování nových obzorů, aniž byste ze svého jednání skládali účty. Naopak aktivity svého partnera podrobujete přísnému dohledu. Zamilujete-li se, umíte býtz něžní, pozorní a veselí a hýříte nápady. Trvá však déle, než se otevřete a dokážete hovořit o svých obavách či přiznat vlastní nedostatky. Hledáte partnera, jenž by Vám poskytl dostatek svobody, ale zároveň potřebujete jistotu, kterou nabízí společné sdílení intimních okamžiků v uvolněné a útulné atmosféře domova.

Práce

Jste schopni rychle se orientovat ve složitých situacích a řešit je nenápadně a přitom účinně. Dáváte přednost nezávislým povoláním, která vám poskytují volnost cestování, umožňují vám být svým vlastním pánem a zároveň vylučují možnost, že by vaše představy mohly být omezovány, či dokonce diktovány druhými. Umíte logicky myslet, jste disciplinovanými pracovníky a máte dostatek trpělivosti k osvojování nových dovedností. Mnozí lidé narození v roce hada jsou obdařeni dobrou pamětí, která jim pomáhá úspěšně se vypořádávat s novými úkoly.
Nechybí vám odvaha a rozhodnost, dokážete odhadnout možné problémy a neprodleně je řešit. Jakmile dosáhnete svého, zpravidla se stáhnete do pozadí, abyste si odpočinuli a urovnali své myšlenky. Po načerpání nových sil jste opět připraveni vypořádat se s dalšími úkoly.
Dobře se uplatníte v zaměstnáních, která vyžadují styk s veřejností, v politice, právnické praxi a oblasti služeb. Můžete se rovněž stát dobrými astrology, archeology, podnikateli, psychology či filozofy.

Zdroj: Čínská astrologie - Man-Ho Kwok